Dziś mamy 25 marca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2022

Nowak i Wołowski na topie. Brydzyści z sukcesem

fot. KP

fot. KP

Nakielska para Tomasz Nowaki i Piotr Wołowski wygrała turniej brydża sportowego w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach# Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

Brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy.

W poniedziałek, 12 grudnia rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach eliminacji KMP. Frekwencja dopisała, gdyż wystąpiło 11 par z trzech powiatów: nakielskiego, bydgoskiego i sępoleńskiego (z Nakła, Mroczy, Łochowa, Rościmina, Sicienka i Więcborka). Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju zwyciężyła nakielska para z klubu Eurobac Tomasz Nowak i Piotr Wołowski. Na drugim miejscu uplasowali się niezrzeszeni nakielanie Brunon Kaczmarek i Tadeusz Nitka. Trzecia pozycja przypadła parze Eurobac: Ziemowit Brzykcy i Krzysztof Popczyński.

Po przeliczeniu rezultatów 492 par (z 34 ośrodków na 40) duet Nowak/Wołowski zajmuje 9 miejsce w kraju i ma realne szanse zdobyć ok. 90 punktów rankingowych. Na zdobycze punktowe szanse mają również kolejne nakielskie pary. Duet Nitka/Kaczmarek jest na 35 miejscu, a Wróblewicz/Zarembski na 107.

Kolejny turniej w Nakle zaplanowano 19 grudnia. Będzie to grudniowa eliminacja KMP w grze na impy.

Wyniki turnieju:
1. Tomasz Nowak/Piotr Wołowski - 61.25%
2. Brunon Kaczmarek/Tadeusz Nitka - 58.50%
3. Ziemowit Brzykcy/Krzysztof Popczyński - 54.33%
4. Małgorzata Niedzielska/Tomasz Niedzielski - 52.67%
5. Włodzimierz Heymann/Benedykt Mieszczak - 50.17%
6. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski - 48.50%
7. Krzysztof Dembek/Włodzimierz Suchodolski - 47.25%
7. Bartłomiej Pałubicki/Marceli Pluciński - 47.25%
9. Elżbieta Krajewska/Alina Majchrzak - 46.83%
9. Aleksandra Granowska/Alfred Nowak - 46.83%
11. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński – 46.42%.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    przechodzień, w dniu 17-12-2022 02:17:49 napisał:

    oooo:) niesamowite ali prawdziwe

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)