Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

24 listopada 2019

Popularyzowanie myśli penitencjarnej. Wręczono Odznaki Honorowe SOW

fot. Zbigniew Kubisz/chor. Justyna Sejdowska

fot. Zbigniew Kubisz/chor. Justyna Sejdowska

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Pałacu Hrabiny Anieli Potulickiej w Potulicach odbyła się # uroczysta odprawa, w trakcie której wręczono Odznaki Honorowe Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

SOW

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa jest dobrowolnym, patriotycznym zrzeszeniem oficerów i chorążych Służby Więziennej, którzy za cel działania stawiają sobie współuczestnictwo w kształtowaniu i umacnianiu w szeregach zawodowych więziennictwa i w społeczeństwie wiedzy i tradycji polskiej myśli i praktyki penitencjarnej. Stowarzyszenie pragnie swoimi działaniami wspomóc Służbę Więzienną w staniu się nowoczesną, prężną i szanowaną formacją stojącą na straży praworządności i bezpieczeństwa obywateli.

Święto Niepodległości

Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa po raz kolejny wyróżniło osoby, które w istotny sposób zaangażowały się w kształtowanie i popularyzowanie obywatelskiego stosunku do Służby Więziennej. Brązowymi Odznakami Honorowymi Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa wyróżniono: Prof. dr hab. Teresę Sołtysiak, Kierownika Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ppłk. Marcina Klimczyka, Dyrektora Zakładu Karnego w Bydgoszczy-Fordonie, st. bryg. Franciszka Sobiechowskiego, Zastępcę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, podkom. Justynę Andrzejewską, Oficera Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią, druha Stefana Kubickiego, prezesa Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nakle nad Notecią oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin Grzegorza Gust.

Wręczono także odznakę XX-lecia Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa płk. w stanie spoczynku Grzegorzowi Breitenbachowi, emerytowanemu Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Bydgoszczy. Powyższe wyróżnienia wręczył mjr Adam Suchomski, Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszej owocnej pracy w popularyzowaniu tradycji polskiej myśli penitencjarnej.

materiał: mjr Sebastian Kłosiński/chor. Justyna Sejdowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)