Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 marca 2019

Powiat przekaże prowadzenie szkół w ręce Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Starostwo Powiatowe w Nakle zamierza przekazać Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju #Wsi prowadzenie szkół kształcących w zawodach rolniczych wchodzących w skład ZSP w Samostrzelu. Podjęto w tej sprawie uchwałę.

Zgodnie z przepisami, możliwe jest przekazanie właściwemu ministrowi przez jednostkę samorządu terytorialnego prowadzenia szkół rolniczych o znaczeniu regionalnym lub ponadregionalnym. Do te pory organem prowadzącym szkół wchodzących w skład ZSP w Samostrzelu było Starostwo Powiatowe, teraz jednak to się zmieni. Starostwo zamierza przekazać szkoły w ręce Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z majątkiem nieruchomym, ruchomym i gruntami rolnymi.

Szczegółowe warunki przekazania, sposób oraz termin określi porozumienie zawarte między Powiatem Nakielskim a Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Rodzic, w dniu 14-03-2019 19:55:03 napisał:

    Co to oznacza dla szkoły? Lepsze czy gorsze czasy? Rodzice dzieci, które chcą tam posłać powinny coś się dowiedzieć

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Lakiernictwo
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble kuchenne
Meble kuchenne
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)