Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

01 lipca 2020

Przekraczasz prędkość? Licz się z konsekwencjami!

fot. arch.

fot. arch.

Według danych statystycznych niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to jedna z #głównych przyczyn zdarzeń drogowych, która pochłania dziesiątki istnień ludzkich. Poprawiająca się infrastruktura zachęca do szybszej i bardziej komfortowej jazdy. Niestety, wielu kierujących nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, podejmują ryzykowne, brawurowe i nieprzemyślane decyzje, co skutkuje coraz większą ilością zdarzeń drogowych.

Aby wyeliminować z ruchu piratów drogowych 18 maja 2015 r. weszły w życie nowe przepisy drogowe dla kierowców, w tym utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Zgodnie z art. 135 pkt.1a Prawa o ruchu drogowym kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym prawo jazdy zostanie zatrzymane na 3 miesiące bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta.

Po zatrzymaniu blankietu funkcjonariusz wystawi pokwitowanie, które uprawnia do kierowania pojazdem przez 24 godziny od chwili jego zatrzymania, a w przypadku, o którym mowa w art. 136 ust.1a, w okresie 72 godzin.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Pomimo to, jeżeli kierowca zdecyduje się ponownie wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości, zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi, włącznie z jej poboczami i chodnikiem, a tym samym na reakcję kierującego. 

Materiał: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Realista, w dniu 01-07-2020 19:54:19 napisał:

    Przekraczają prędkość wszyscy, nawet Ci co za jej przekroczenie karają. Taka natura. Auta technicznie dopracowane a przepisy od setek lat te same.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nadanie modnej linii
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Masaż gorącymi kamieniami
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Meble młodzieżowe i dziecięce
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)