Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2019

Rok siedmiu premier

Bydgoski salon Toyoty Jaworski Auto wkracza w nowy rok z tytułem lidera sprzedaży rynku lokalnego, a nadchodzące miesiące, w trakcie których Toyota zaprezentuje aż siedem nowych samochodów, zwiastować mogą kolejne rekordy sprzedaży Toyoty w Bydgoszczy.

W ubiegłym roku z salonu przy Al. Jana Pawła II na bydgoskie ulice wyjechało blisko 1100 samochodów Toyoty. Tym samym firmie Jaworski Auto (Autoryzowany Salon i Serwis Toyota) udało się powtórzyć sukces z 2016 roku i zająć pierwsze miejsce w rankingu na największy udział w Bydgoszczy wśród wszystkich zarejestrowanych samochodów. Pozycję lidera tym bardziej umacnia fakt, że salon jest numerem jeden zarówno w sprzedaży pojazdów dla klientów indywidualnych, jak również dla firm. Nie jest to jednak jedyny sukces, bo bydgoski Dealer Toyoty zajął też drugie miejsce w rankingu rekomendacji klientów wśród wszystkich salonów Toyoty w Polsce.

- Zadowolenie naszych klientów i ich pozytywna rekomendacja była i jest dla nas najważniejsza. Konkurencja jest bardzo mocna, przegraliśmy walkę o pierwsze miejsce w Polsce tylko o 0,2 proc. Zadecydował o tym głos jednego klienta, który w tym roku wystawił nam ocenę 9/10 punktów. Cóż, taka jest polityka tej firmy, że klient ma zawsze wyjść z salonu zadowolony na sto procent, a dziewięćdziesiąt to za mało - komentuje Michał Sobczyński, kierownik działu handlowego bydgoskiego salonu Toyoty.

O tym, że pracownicy Toyoty Jaworski Auto biorą sobie tę politykę do serca, świadczyć mogą liczne nagrody, jakie na przestrzeni lat otrzymał bydgoski salon. Wśród tych najważniejszych wymienić warto trzykrotny tytuł Dealera Roku, przyznawany za całokształt działalności na polskim rynku oraz aż czterokrotne wyróżnienie prestiżowym tytułem Toyota Ichiban, przyznawanym przez koncern dla najlepszych salonów Toyoty w Europie. Jaworski Auto to jednak nie tylko sukcesy sprzedażowe – to także społeczna odpowiedzialność biznesu. Firma od lat sponsoruje lokalne drużyny sportowe, a samochody przekazane niedawno siatkarzom Chemika zaowocowały przyznaniem salonowi Złotego Lauru Mecenasa Bydgoskiego Sportu.

Klient jest najważniejszy

- Tak jak wspieramy sportowców, niezależnie od wyników, tak wspieramy też naszych klientów. To jest filozofia marki – otoczyć ich opieką na stałe, a nie tylko w momencie, gdy sprzedajemy im nowy samochód. Każdy klient, wyjeżdżając od nas z salonu, dostaje informację, że zawsze może do nas wrócić, także po okresie gwarancji. Za rok, dwa czy dziesięć, jeśli będzie miał z czymś kłopot lub chciał o coś zapytać, zawsze może do nas przyjechać - zapewnia kierownik działu handlowego. - I klienci, nawet gdy już nie muszą serwisować u nas samochodów, dalej nas odwiedzają. Gdy spojrzymy na statystyki powrotów, Toyota ma najlepsze wskaźniki wśród wszystkich marek. Przy hybrydach jest to 80-90 proc., podczas gdy średnia na rynku jest poniżej 50 procent.

Nie bez znaczenia dla tego wyniku jest z pewnością fakt, że na rynku samochodów hybrydowych Toyota prawie nie ma konkurencji. Japoński koncern produkuje hybrydy od 1997 roku i w tej chwili wypuszcza na rynek już czwartą generację tych pojazdów. W ubiegłym roku aż 95 proc. samochodów z podwójnym napędem stanowiły na polskich drogach toyoty i lexusy – również produkowane przez TMC. Konkurencja powoli zaczyna o sobie przypominać, ale wygląda na to, że i w tym roku Toyota będzie miała w tym temacie najwięcej do powiedzenia...

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W bydgoskim salonie Toyoty trwa jeszcze wyprzedaż rocznika 2018, ale już na horyzoncie szykują się kolejne premiery – cała gama samochodów z silnikami hybrydowymi czwartej generacji. Wszystkie modele zbudowane będą na modułowym podwoziu TNGA oraz oparte o najnowszą generację silników, które na napędzie elektrycznym są w stanie osiągać prędkości autostradowe. Nowe silniki to lepsze spalanie i większa dynamika jazdy, ale to, na co Toyota kładzie największy nacisk, to bezpieczeństwo, czyli systemy, które zapobiegają wypadkom. System PCS potrafiący samodzielnie rozpocząć hamowanie w sytuacji wykrycia zagrożenia kolizją, systemy automatycznie hamujące pojazd przy wtargnięciu pieszych i rowerzystów na jezdnię, działające również w nocy, a także systemy jazdy półautonomicznej, potrafiące utrzymywać auto w pasie ruchu, a także powtarzać manewry poprzedzającego auta.

- Co najważniejsze, wszystkie nasze samochody są wyposażone w te systemy już w podstawowej wersji. Nie musimy za nie dopłacać, u nas to bezpieczeństwo jest w standardzie. I nie mówimy tu o Camry, ale już od Toyoty Yaris. To jest właśnie fenomen tej marki, która nie daje klientowi możliwości oszczędzania na bezpieczeństwie. W Toyocie można kupić auto z najbardziej podstawowym wyposażeniem, nawet bez klimatyzacji, ale obowiązkowo z systemem bezpieczeństwa - podkreśla kierownik Michał Sobczyński.

Co nas czeka w tym roku?

Przekonać o tym można się już teraz, odwiedzając salon Toyota Jaworski Auto. Oficjalna premiera nowej Toyoty RAV4 odbędzie się co prawda dopiero za miesiąc, ale w bydgoskim salonie już możemy obejrzeć pierwszy egzemplarz. A to dopiero początek, bo w kolejnych miesiącach będzie jeszcze ciekawiej! W miejsce Toyoty Auris na rynek wkroczy nowa Corolla i to w trzech wersjach nadwozia: hatchback, kombi i sedan.

- To będą trzy zupełnie różne auta. Hatchback będzie typowym autem kompaktowym, stricte miejskim samochodem, ale zupełnie innym od tego, który znaliśmy do tej pory. To śmiały design i nowy dwulitrowy silnik o mocy 180 koni, który pozwoli rozpędzić się do „setki” w niecałe 8 sekund. Kombi będzie samochodem międzyklasowym, aspirującym do segmentu D, a sedan gabarytami zbliży się do Avensisa. Ale nie zewnętrznie, tylko wewnętrznie, bo zwiększając rozstaw osi, udało się w środku zyskać dużo miejsca - tłumaczy kierownik działu handlowego.

Na początku drugiego kwartału, po prawie 14 latach przerwy, w sprzedaży pojawi się też nowy model Camry, a w drugiej połowie roku do polskich salonów z rozmachem wróci Supra. 340 koni, silnik 3.0 turbo i wynik 4,3 s do setki – ta premiera wzbudzi na pewno wiele emocji! Na koniec roku czeka nas jeszcze jedna nowość – Toyota ProAce City, która wciąż czeka na światowy debiut. Auto owiane jest jeszcze nutką tajemnicy, ale pracownicy bydgoskiej Toyoty zdradzają, że to pozycja, która przypadnie do gustu zarówno tym, którzy poszukują rodzinnego samochodu, jak i poważnie myślących o biznesie. O szczegóły warto pytać w Toyota Bydgoszcz – Jaworski Auto.

Artykuł sponsorowany: materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)