Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Stało się! Centrum Badawczo-Rozwojowe rozpoczyna swoją działalność

fot. MM

fot. MM

16 stycznia w Śmielinie zorganizowano uroczystość związaną z otwarciem Centrum #Badawczo-Rozwojowego. Prace nad opracowaniem, doskonaleniem i wdrażaniem innowacji w rolnictwie to główna misja nowo otwartego centrum.

Przypominamy, że już w kwietniu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji w ramach projektu „Centrum Badawczo Rozwojowe Agro-Środki-Technika-Technologia”. Tym samym zaledwie 9 miesięcy później centrum rozpoczęło swoją działalność.

Rolę konferansjera podczas uroczystości otwarcia obiektu pełnił Michał Dubkowski, który na wstępie przywitał wszystkich przybyłych gości, m.in. wiceministra rolnictwa Ryszarda Kamińskiego, wójta gminy Sadki Dariusza Gryniewicza, starostę nakielskiego Tadeusza Sobola oraz wicestarostę Tomasza Miłowskiego. Następnie głos zabrał prezes zarządu Agro Land Marek Różniak, przybliżając zgromadzonym w sali konferencyjnej osobom najbliższy plan działalności centrum, o którym opowiedział również prof. dr hab. Dariusz Jaskulski, skupiając się również na tematyce związanej z zasięgiem i znaczeniem pasowej uprawy roli na świecie. Po przemówieniach zaproszonych gości, przyszedł czas na symboliczne przecięcie wstęgi na znak oficjalnego otwarcia centrum, którego dokonał prezes zarządu Agro Land Marek Różniak w towarzystwie swojej rodziny.

Oceń artykuł: 23 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (31) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (24)

  Włościanka, w dniu 16-01-2020 20:48:46 napisał:

  A co oni zbadali i co rozwinęli poza wstęgą? Wszyscy dobrze wypasieni! Więc co komentować? Chcielibyśmy skomentować te artykuły o sukcesach dzielnych polucjantów, ale autor rzekł ,, nie nada" . Judym to dojna krowa, jak to jest, że biedota musi na cwaniaków tam robić?

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Marta , w dniu 16-01-2020 21:09:50 napisał:

  Czy jest też tam praca dla kobiet ?? Chętnie bym poszła.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (18)

  meleka, w dniu 16-01-2020 22:52:14 napisał:

  Jaja Dupowski dyrektor noku konferansjerem ? Czyste machlojstwo i układy w tym zakłamanym mieście. Pewnie będzie sobie mózg zmieniał? Na nowszy model

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (15)

  olivia, w dniu 16-01-2020 22:53:04 napisał:

  Miejsca pracy juz dawno objete.jeszcze nie zaczeli budowac tego centum (oczywiscie za pieniadze unijne) a wszystko obsadzone.

  odpowiedz

  • 9 (23)

  M J B , w dniu 17-01-2020 05:37:31 napisał:

  Ludzie nie zazdrościć !!!! Ja osobiście gratuluję i życzę sukcesów !

  odpowiedz

  • 8 (16)

  AM, w dniu 17-01-2020 08:23:52 napisał:

  Gratuluję i życzę sukcesu

  odpowiedz

  • 6 (16)

  koleżanka z klasy, w dniu 17-01-2020 10:28:54 napisał:

  Gratulacje Marku. Trzymaj się swojego planu! Niewielu jest tak odważnych ludzi, żeby rozpocząć tak poważną inwestycję, w takiej dziurze jak powiat nakielski. Tym bardziej wyrazy uznania i samych sukcesów!!!

  odpowiedz

  • 7 (15)

  Obiektywna, w dniu 17-01-2020 11:28:24 napisał:

  Jak zwykle ma to miejsce w komentarzach - różne pojawią się zapewne opinie. Na pewno cześć to życzliwe, obiektywne a cześć złośliwe , pałające zazdrością, ale bądźmy proszę obiektywni. Przecież Ci ludzie własną i to bardzo ciężką praca doszli do tego, co teraz mają. Dlaczego widzimy tylko efekt końcowy a nie chcemy dostrzec codziennej ich harówki? Spójrzmy również na niezaprzeczalny fakt, że to Centrum to wielka promocja dla naszego regionu. Czy nazwa Śmielin byłaby znana w Polsce a i na świecie , gdyby nie te inicjatywy? Błagam- nie bądźmy dla siebie nawzajem wilkami . Ja ze swej strony bardzo gratuluję i cieszę się, że w naszej małej ojczyźnie możemy się też czymś tak wielkim pochwalić.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (10)

  koleżanka , w dniu 17-01-2020 14:27:27 napisał:

  Marek, gratuluję! PS. Ty się nic nie starzejesz :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (13)

  Rt, w dniu 17-01-2020 16:06:16 napisał:

  O ile dobrze pamiętam to miały tam być domki jednorodzinne a nie kolejne imperium Różniak

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  rząd RP , w dniu 19-01-2020 00:11:40 napisał:

  Wyczesany zostanie w podatkach, bo potrzeb na rozdawnictwo przez naszych umiłowanych rządzących jest wiele. Tu plus, tam plus i szlus.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Mieszkaniec, w dniu 21-01-2020 18:13:20 napisał:

  Potrafią tylko szkodzić mieszkańcom, zniszczyli połowę osiedla domków jednorodzinnych i wg wszystkich mają gdzieś

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Sprawiedliwy , w dniu 25-01-2020 11:49:44 napisał:

  Blokada komentarzy? Dlaczego

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Znajomy , w dniu 25-01-2020 13:00:09 napisał:

  Bawią mnie komentarze typu że doszli do tego ciężką pracą. Raczej odpowiednio wykorzystane środki unijne. To jest ta inwestycja za miliony? Jakoś trzeba było trochę z tych środków finansowych na budowę centrum umieścić w swoich kieszeniach. Jakimi są pracodawcami to raczej logiczne skoro własny rodzony brat pani Magdy woli pracować u kogoś obcego. Dziękuję

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Lucyna , w dniu 26-01-2020 21:07:47 napisał:

  rowniez życzę sukcesów, życzę także wszystkiego dobrego wszystkim, którzy pracowali I pracują na majątek Pana Marka R , niestety nie pamięta o tym mało istotnym fakcie Pozdrawiam

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Kwasy...
Kalkulatory
od 6,90PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprzedaż opon
Gimnastyka korekcyjna
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)