Dziś mamy 23 marca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2018

Szereg działań funkcjonariuszy. Czy na terenie powiatu jest bezpieczniej?

W 2017 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle realizowali wiele zadań wynikających #z priorytetów określonych przez Komendę Główną Policji oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Zdaniem Komendanta KPP w Nakle na terenie powiatu jest bezpieczniej.

Funkcjonariusze uczestniczyli w realizacjach objętych m.in. ograniczeniem ilości przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, przy wzroście poziomu wykrywalności; poprawą szybkości reakcji na zawiadomienie o przestępstwie oraz zwiększeniem efektywności czynności wstępnych, poprzez właściwe zaangażowanie funkcjonariuszy; zwiększeniem ilości patroli poprzez właściwe wykorzystanie zasobów osobowych oraz dyslokację służby poprzedzoną wszechstronną analizą; ograniczeniem ilości zdarzeń drogowych poprzez właściwe działania prewencyjno-represyjne, zwiększenie ilości patroli, inicjowanie działań samorządów lokalnych w przedmiocie podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2017 roku zabezpieczono mienie wartości 1 mln 755 tys. 603 zł, co w przeliczeniu na jednego policjanta służby kryminalnej daje kwotę 43 tys. 890 zł. Funkcjonariusze KPP w Nakle nad Notecią ustalili 779 podejrzanych. Wobec 7 z nich na wniosek prokuratury Sądy zastosowały środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ustalono również 25 nieletnich, którzy dokonali łącznie 27 czynów karalnych. W ramach codziennych kontroli oraz prowadzonych działań, policjanci zatrzymali 43 osoby poszukiwane listami gończymi, co spowodowało osiągnięcie zakładanych przez KGP mierników satysfakcji. W 2017 roku ujawniono także 83 przestępstwa z Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymano 48 podejrzanych, a z rynku przejęto łącznie ponad 3287,17 gramów brutto różnego rodzaju narkotyków. KPP w Nakle zajęła II miejsce w województwie w skuteczności zatrzymania osób ukrywających się przed organami ścigania.

Ruch drogowy

W minionym roku doszło łącznie do 1041 zdarzeń drogowych, tj. o 65 więcej niż w roku 2016.  Sprawcami wszystkich zdarzeń drogowych byli kierujący pojazdami. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych pozostają nadal: gwałtowne hamowanie (1021 zdarzeń), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (180 zdarzeń), nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (177 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (131 zdarzeń). Na terenie Nakła stwierdzono ogółem 240 przestępstw z art. 178a KK, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Patrole, interwencje, obchody...

W 2017 roku policjanci z KPP w Nakle przeprowadzili 10 041 interwencji przy 7725 w 2016 roku. Odnotowano także wzrost ilości osób doprowadzonych do „Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych” (768 osób w 2017 roku, 689 osób 2016 roku). W policyjnym „Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych” umieszczono 249 osób w celu wytrzeźwienia. To wzrost o 26 osób w porównaniu do roku 2016. Na osoby popełniające wykroczenia nałożono łącznie 9098 mandatów karnych. To o 7% mniej niż w roku 2016.

Znaczący wkład na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu nakielskiego miało wykorzystanie na wysokim poziomie narkotestu Drager Drug Test 5000. Urządzenie to zostało zakupione w 2013 roku ze środków Starostwa Powiatowego. Środki na zakup kaset testowych do urządzenia przekazały Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni i Mroczy. Na urządzeniu przebadano 45 kierowców, w 23 przypadkach z wynikiem pozytywnym.

Prewencja kryminalna

KPP w Nakle realizuje także zadania wynikające z rządowych programów profilaktycznych. I tak, w 2017 roku zorganizowano XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, XL Ogólnopolski Turniej Ruchu Drogowego, dwie debaty społeczne na temat bezpieczeństwa obywateli powiatu nakielskiego. Policjanci pionu prewencji zabezpieczali także szereg imprez sportowych, rozrywkowych, uroczystości państwowych, targów w Minikowie. Prowadzone są także działania profilaktyczne dla przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W 2017 roku przeprowadzono 527 spotkań z dziećmi i młodzieżą, 15 spotkań z rodzicami oraz 630 spotkań z pedagogami i dyrektorami szkół. W minionym roku zorganizowano także X Nakielską Konferencję Powiatową w Pieczyskach „Razem przeciwko patologiom”.

Oceń artykuł: 2 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  Pan Tofel, w dniu 15-04-2018 17:08:44 napisał:

  śmieszne

  odpowiedz

  • 3 (5)

  niki, w dniu 15-04-2018 18:17:27 napisał:

  Na pewno będzie bezpieczniej jak zobaczymy piesze patrole na mieście jak za dawnych lat!

  odpowiedz

  • 1 (7)

  miki, w dniu 15-04-2018 20:09:23 napisał:

  Niech się przejdą na rudki ustalić z kąd ten smród może im się uda a jak nie to uwaga przyjedzie

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Nakielanka, w dniu 15-04-2018 21:02:14 napisał:

  To są jakieś jaja . Policja w przedszkolach, na ulicach patroli nie widać ,Wyjcy wyja na Dworcowej całą noc w wekendy . Statystyki superrrr.

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Nakielanka, w dniu 15-04-2018 21:07:07 napisał:

  Brawo policja ludzie normalni będą was szanować jak będziecie interweniować bo na dworcowej i Chrobrego bydło ryczy i pije alkohol ,a jak przejdzie patrol to spokój że aż miło

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (6)

  ja, w dniu 15-04-2018 21:24:07 napisał:

  Statystyki się zgadzają a bydło na Dworcowej jak ryczy tak ryczy i co Policja na to ????????

  odpowiedz

  • 1 (1)

  johny, w dniu 15-04-2018 21:43:31 napisał:

  a mapa zagrożeń nie działa, pisać można codziennie i tak nie weryfikują kto w nakle za tę pseudo mapę odpowiada?

  odpowiedz

  • 4 (4)

  mieszkaniec , w dniu 15-04-2018 21:53:05 napisał:

  Ślesin wieczór przystanek niech policja tam przyjdzie, takiej żulerni nawet w Bydgoszczy nie ma. zapraszam na patrol.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (2)

  Krytyk Społeczny, w dniu 16-04-2018 20:24:35 napisał:

  A za co został "zdymisjonowany" poprzedni Komendant KPP w Nakle-? skoro było tak dobrze a ukochane statystyki takie jakie miały być,to dlaczego przeklęte wyniki i statystyki zmarnowały kolejnemu policjantowi karierę-?. Zacytuję stanowisko Komendanta Głównego- " Rozliczanie policjantów z mandatów jest absolutnie niedopuszczalne - grzmi Komenda Główna Policji i zapowiada poważne konsekwencje służbowe wobec komendantów, którzy będą próbować wprowadzać takie praktyki.Miernikiem oceny pracy funkcjonariuszy jest poziom bezpieczeństwa, nie liczba mandatów - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Komendę Główną Policji.... " Bajdurzenie i mydlenie oczu statystykami o ile co spadło a o ile co wzrosło na mnie osobiście nie robi żadnego wrażenia i kompletnie mnie to nie interesuje.Interesuje mnie tylko poziom bezpieczeństwa i widoczne na ulicach miasta patrole,reakcja w określonym czasie i skuteczność działania.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kwasy...
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Kalkulatory
od 6,90PLN
Konstrukcje stalowe
Makijaż na każdą okazję
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)