Dziś mamy 23 sierpnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

05 maja 2019

Szkoła zwróciła się z prośbą. Czy jest szansa na zwiększenie dotacji?

fot.MM

fot.MM

Szkoła w Anielinach zwróciła się do urzędu gminy o zwiększenie dotacji#, ponieważ przy obecnych dochodach nie jest w stanie zatrudnić pomocy przedszkolnej. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

„Zwracamy się z prośbą o zwiększenie wysokości dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach. Obecnie do naszego przedszkola uczęszcza 34 dzieci (z tego 13 to 6-latki). Zatrudniamy dwie nauczycielki na pełen etat oraz pomoc przedszkolną w młodszej grupie. Zajęcia w przedszkolu mają też anglistka oraz katechetka. Byłaby potrzeba zatrudnienia pomocy przedszkolnej w grupie starszej, ale z uwagi na stan finansów nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Zwiększenie wysokości dotacji rozwiązałoby nasz problem, ułatwiłoby pracę nauczyciela i zwiększyłoby bezpieczeństwo i komfort pracy dzieci. Wszystkie przedszkola w naszej gminie działają w podobnych warunkach lokalowych, zapewniając dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju. Realizujemy wszyscy te same bezpieczne i higieniczne warunki pracy i zabawy, a jednak na te same zadania my w naszym przedszkolu mamy do dyspozycji mniej pieniędzy na dziecko. Liczymy na Państwa zrozumienie i przychylność oraz pozytywne ustosunkowanie się do naszej prośby” - to część pisma, które wpłynęło do wójta Sadek Dariusza Gryniewicza oraz rady gminy podpisanego przez prezes Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach Mariettę Błaszkiewicz oraz dyrektora placówki szkolnej Bożenę Podemską. Czy złożone przez panie pismo ma szanse na pozytywny odzew ze strony urzędu?

Szkoła w Anielinach stara się o zwiększenie kwoty dotacji na ucznia oddziału przedszkolnego, jednak wszystko wskazuje na to, że takiego wsparcia nie otrzyma. Wątpliwości ostatecznie rozwiała kierownik zespołu obsługi oświaty Joanna Nowicka. – Tak jak powiedział nasz skarbnik Maciej Maciejewski, gminy nie stać na dawanie więcej niż obligatoryjnie. Dodam tylko, że każdego roku dotacja na ucznia się powiększa. Dla porównania – w 2017 roku wyniosła 296 zł miesięcznie, w 2018 roku 332 zł miesięcznie, a w roku bieżącym będzie jeszcze więcej. W chwili obecnej nie jestem w stanie powiedzieć, ile to będzie. Ostateczna kwota będzie znana po ostatniej aktualizacji w październiku 2019 roku. Kwota ta z roku na rok jest coraz wyższa i nie widzę zasadności zwiększenia dotacji dla szkoły w Anielinach – powiedziała.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (21)

  Nauczyciel, w dniu 05-05-2019 21:16:57 napisał:

  Jest to szkoła niepubliczna więc niech płacą rodzice, a nie gmina!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (18)

  sadkowianka, w dniu 06-05-2019 22:32:20 napisał:

  Gmina musi zatrudniać pomoce administracyjne, a nie dotować szkoły. Proszę przejrzeć strukturę organizacyjną urzędu i wszystko będzie wiadome...... Gdyby to zrobił Gliszczyński to ludzie by się burzyli, a Gryniewiczowi wszystko uchodzi.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Skup i sprzedaż części
Usługi transportowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)