Dziś mamy 17 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2018

To ważne wydarzenie dla szkoły. Otwarto nowoczesną pracownię

fot. Małgorzata Piasecka

fot. Małgorzata Piasecka

W środę, 19.09.2018 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w # Samostrzelu miało miejsce kolejne, niezwykle ważne dla szkoły, wydarzenie.

W obecności zaproszonych gości p. Andrzeja Kindermana, Wicestarosty Nakielskiego, zaprzyjaźnionych ze szkołą pracodawców: p. Beaty Promińskiej, p. Mirosławy Łukaszewicz, p. Pawła Wyczańskiego, p. Bogusława Zadłużnego, dyrektorek szkół w Sadkach i Anielinach: p. Lidii Serwińskiej, p.Bożeny Podemskiej, ich uczniów i nauczycieli, przewodniczącej Rady Rodziców w ZSP w Samostrzelu p. Katarzyny Szynakiewicz oraz przyszłych techników weterynarii, odbyło się uroczyste otwarcie nowej i nowoczesnej pracowni weterynaryjnej doposażonej w ramach projektu Nowoczesna szkoła zawodowa - najlepszym wyborem. 

Uczniowie i nauczyciele technikum weterynarii czekali na ten dzień od lat. Dzięki staraniom Powiatu Nakielskiego od początku tego roku szkolnego mogą cieszyć się nowoczesnym, weterynaryjnym sprzętem o wartości 91 tysięcy złotych i wykorzystywać go na zajęciach praktycznych, przez co niewątpliwie zdobędą dodatkowe umiejętności posługiwania się specjalistyczną aparaturą  i  wykorzystają je w  przyszłej pracy zawodowej.  

Podczas dzisiejszej uroczystości możliwości zastosowania nowego sprzętu zaprezentowali młodzi specjaliści, uczniowie klasy II technikum weterynarii: Aleksandra Smażyk, Zuzanna Konieczna, Laura Pachacz, Olgierd Sołdan i Łukasz Brzozowski oraz ich nauczycielka, lek. weterynarii p. Magdalena Wyczańska - Jabłkowska. Przeprowadzili oni pokazy w nowo otwartej pracowni, które uczestnicy spotkania obejrzeli na dużym ekranie w szkolnej auli, siedząc wygodnie na krzesłach. Było to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii IT, które również nie są obce uczniom z Samostrzela. Na koniec, zgodnie z tradycją szkoły, wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek.

materiał: Ewa Makowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Nowoczesny styl
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Test amortyzatorów
Krzesło młodzieżowe
Blacharstwo
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)