Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 maja 2018

Umowa na dofinansowanie podpisana. Przebudowana zostanie jedna z dróg powiatowych

fot. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

W środę, 9 maja w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wręczył # umowy na dofinansowanie na przebudowę dróg. Wśród dotowanych inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej na nr 1912C Liszkowo-Sadki na odcinku Radzicz-Sadki.

- Moim życzeniem jest, aby środki na rozwój infrastruktury drogowej były jak największe. Jestem przekonany, że postęp w infrastrukturze drogowej w małych miejscowościach oznacza postęp całego kraju. W roku 2018 pula środków przeznaczona na realizację programu w województwie kujawsko pomorskim wynosi ponad 48 mln zł - mówił wojewoda podczas uroczystości podpisania i wręczenia umów zakwalifikowanych do tegorocznej edycji programu. Wspomniał również o powstających w Ministerstwie Infrastruktury kolejnych programach i dodatkowych finansach na naprawę i remonty dróg dostępnych w tym i następnym roku.

W powiecie nakielskim zostało dofinansowane zadanie na przebudowę drogi powiatowej nr 1912C Liszkowo-Sadki na odcinku Radzicz-Sadki w km 5+550-9+833. Przebudowany zostanie odcinek o długości 4 283. Dofinansowanie po przetargu wyniosło 1 742 061,00, a cała inwestycja będzie opiewać na kwotę 3 484 122,81.

materiał: Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy/red.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    zadowolny , w dniu 10-05-2018 22:13:32 napisał:

    Coś musiało "skapnąć" i do naszego powiatu. Hurrrra! Nieważne przecież, czy Pan Wojewoda chociaż raz tą drogą jechał, czy nie. Ktoś ten temat podsunął jako WAŻNY! I ....poszło! Teraz ważne jest to, żeby remont był taki, aby za 20 lat (no może 10) nikt nie musiał tego remontu znów remontować. Aby nie okazało sie, że na tej inwestycji krocie zarobiła firma X czy Y, a za kilka lat CBA czy inne CBŚ nie będzie ścigało podpisywaczy umów czy wyłaniaczy wykonawców. Niech się remontuje, byle uczciwie i ku zadowoleniu mieszkańców gminy Amen.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Botox i wypełniacze
Sprawdzanie geometrii kół
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)