Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 marca 2019

Wolontariusze podsumowali swoją działalność. Owocna praca fundacji

fot. pow.

fot. pow.

5 marca w auli ZSP im. S. Staszica, wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica podsumowali # swoją działalność w roku 2018. Spotkanie poprowadziła wiceprezes Zarządu Fundacji Agata Pyszka.

O poszczególnych elementach działalności fundacji mówili koordynatorzy i uczestnicy projektów, a było ich sześć:

1. „Z nurtem i pod prąd – czwarta edycja” – projekt obejmujący zorganizowanie trzech spływów kajakowych dla młodzieży z terenu powiatu nakielskiego.

2. „Powstanie Wielkopolskie – w przededniu setnej rocznicy” – upowszechnianie pamięci o Powstaniu poprzez realizację zajęć multimedialnych w szkołach z terenu powiatu nakielskiego.

3. „Mali detektywi na Krajnie i Pałukach” – rozwijające zajęcia dla uczniów szkół podstawowych.

4. The English Drama Club – wsparcie finansowe szkolnego koła teatralnego.

5. "Animator otwarty na świat - Holiday & Training - Grecja 2018” – pomoc przy rekrutacji animatorów czasu wolnego w sezonie 2018.

6. „Dobry projekt – dobra szkoła” – dwuletni projekt staży dla młodzieży realizowany ze środków POWER w przedsiębiorstwach w Lizbonie, w którym wzięło udział 40 uczniów ZSP im. Staszica.

Nie zabrakło również informacji na temat planów Fundacji na 2019 r. Wolontariusze będą dalej upowszechniać informacje związane z Powstaniem Wielkopolskim. Powiat Nakielski w ramach otwartych konkursów dla organizacji pozarządowych w 2019 r. wsparł dwa projekty Fundacji, a mianowicie:

1. „Z nurtem i pod prąd” – zorganizowanie dwóch spływów kajakowych dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych,

2. „Aktywne wakacje” – umożliwienie uczniom nakielskich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych korzystanie z nakielskiej pływalni w okresie wakacyjnym.

Na początku czerwca oczekujemy wyników konkursu w ramach programu Erasmus+, na który Fundacja złożyła dwa wnioski.

Wolontariusze jak co roku włączą się również w organizację III Jesiennego Festiwalu Chórów „Nakielsis Cantat” oraz w miarę możliwości Fundacja będzie wspierać inicjatywy realizowane przez ZSP im. Staszica.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych.

materiał: pow.

 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    krajan, w dniu 06-03-2019 22:50:16 napisał:

    Brawo pedagodzy i wspaniała młodzież.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Budowa domu pod klucz
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Odchudzanie
Makijaż ślubny
Zabieg parafinowy
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)