Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Wspólne posiedzenie komisji. Zimowe utrzymanie dróg jednym z tematów obrad

fot. MM

fot. MM

6 listopada na nakielskiej przystani zorganizowano wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Zgromadzeni w sali konferencyjnej goście, wśród których znaleźli się m.in. reprezentanci samorządów wszystkich gmin należących do powiatu nakielskiego, jak i przedstawiciele służb mundurowych oraz zarządów dróg powiatowych i wojewódzkich.

Przewodniczącym spotkania był starosta Tomasz Miłowski, który na wstępie poprosił o zniesienie z porządku obrad punktu mówiącego o zaopiniowaniu Powiatowego Planu Zarządzania Kryzysowego w związku z jego aktualizacją, wyznaczającą kolejny dwuletni cykl planowania ze względu na sytuację, która miała miejsce 14 października w gminie Kcynia, na terenie nieużytku rolnego między miejscowościami Chwaliszewo i Iwno. Ujawniono tam ok. 40 plastikowych beczek z odpadami, w których znajdowała się ciecz chemiczna w kolorze ceglasto brunatnym. Na ostatnim posiedzeniu komisji (23 października) padł wniosek, by uwzględnić wspomnianą sytuację w Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego. W związku ten punkt zostanie przeniesiony do porządku obrad następnego posiedzenia komisji.

Następnie głos zabrał kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle Dariusz Domek, który przedstawił sprawozdanie z realizacji wniosków podjętych na ostatnim posiedzeniu komisji. Jednym z nich było wykorzystanie do działań policyjnego patrolu wodnego na nakielskiej przystani w związku ze zgłaszaniem przypadków spożywania alkoholu przez osoby pływające sprzętem wodnym wypożyczanym na nakielskiej przystani. Patrole policji były zadysponowane m.in. podczas trwania sztandarowej imprezy powiatu „Przystań w Kolorze Blue” pojawiały się jeszcze przez kilka dni, sprawdzając stan trzeźwości osób wypożyczających sprzęt.

W dalszej kolejności kierownik Rejonu ENEA w Nakle Marian Kamrowski przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa energetycznego na terenie powiatu nakielskiego. Następnym punktem obrad było zimowe utrzymanie dróg, czyli informacje w zakresie przygotowań do okresu zimowego przedstawiane przez zarządców poszczególnych dróg. Dyrektor zarządu dróg powiatowych w Nakle Bartosz Lamprecht przedstawił firmy, które w nadchodzącym okresie zimowym będą odpowiedzialne za utrzymanie dróg:

Obszar gminy Sadki: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARES Tadeusz Kiestrzyn
Obszar gminy Mrocza: Zakład Gospodarki Komunalnej w Mroczy sp. z o.o.
Obszar gminy Nakło: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe REDON Andrzej Trudziński oraz REDON Nakło nad Notecią sp. z o.o.
Obszar gminy Kcynia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Rafał Szymczak
Obszar gminy Szubin: Koło Rolnicze w Królikowie

Odśnieżanie chodników w ciągach dróg powiatowych: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARES Tadeusz Kiestrzyn
Tego typu informacje przekazali również: Janusz Dombka z Zarządu Dróg Wojewódzkich rejon Tuchola oraz przedstawiciele wszystkich gmin z powiatu nakielskiego.

Ostatnim punktem dzisiejszych obrad było przedstawienie informacji w zakresie przygotowań na wypadek wystąpienia zagrożeń charakterystycznych w okresie zimowym, takich jak niskie temperatury, gwałtowne opady śniegu itp. przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle st. bryg. Romana Kłosa, pełniącego obowiązki pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle kom. Zbigniewa Sperkowskiego, reprezentującą Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu „Judym” Wiolettę Kwiatkowską oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nakle Andrzeja Niedbałę, który skierował do mieszkańców kilka apeli. Jeden z nich dotyczył m.in. nadmiernej ilości śniegu zalegającego na dachach, przez co  okresie jesienno-zimowym w budownictwie zwiększa się ryzyko wystąpienia zagrożeń katastrof budowlanych.

– Przypominam właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych, że mają obowiązek usuwania nadmiaru śniegu z dachów oraz elementów takich jak sople czy nawisy lodowe, mogące zagrażać bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych przebiegających bezpośrednio przy tych budynkach – mówił inspektor. Andrzej Niedbała apelował jednocześnie o rozwagę informując, że nie należy usuwać śniegu ze wszystkich dachów. – Dotyczy to głównie dachów płaskich o kącie nachylenia do 30 stopni – dodał.


Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  o., w dniu 06-11-2018 18:03:49 napisał:

  Oby było bezpiecznie na drogach tej zimy

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Tragedia, w dniu 07-11-2018 08:55:23 napisał:

  Będzie bezpiecznie jak zima w zimę nie zaskoczy drogowców :(

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Botox i wypełniacze
Budowa stanu surowego
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)