Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Wszyscy jesteśmy równi. Wspólne życie z osobami niepełnosprawnymi

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 2 grudnia 2019 r. młodzież klas: szóstych, siódmych i ósmych miała okazję # uczestniczyć w spektaklu nawiązującym do Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Uczniowie obejrzeli inscenizację, która miała pokazać, czym jest tolerancja i wyjaśnić jacy powinniśmy być my, ludzie XXI wieku.

Następnie przedstawiona została prezentacja ogólna na temat niepełnosprawności oraz film wyjaśniający, czym jest autyzm.

Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z filmem, który instruował, w jaki sposób należy zachowywać się w kontaktach, z osobami o różnych deficytach.

Istotą przekazu było uświadomienie, że każdy z nas jest inny, ale wszyscy jesteśmy równi i chcemy być normalnie traktowani.

Istotnym wątkiem było również wskazanie, że jesteśmy społeczeństwem, które nie jest dobrze przygotowane na wspólne funkcjonowanie z osobami niepełnosprawnymi.

Wspólnie spędzony czas umilił występ naszej uczennicy Marysi Niedbały, która wykonała piosenkę Stanisława Soyki pt. "Tolerancja". Opiekę muzyczną nad występem sprawował pan Roman Andrzejewski, nauczyciel muzyki. 

Przygotowane zostały również gazetki tematyczne, związane z historią tego święta wraz z tablicami na temat sposobu zachowania się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi. Gazetki zostały wykonane przez nauczycieli religii: p. Weronikę Rolę, p. Joannę Żebrak oraz organizatorów.

Spektakl jest częścią obchodów realizowanego w naszej szkole, przez samorząd szkolny, tygodnia Dnia Niepełnosprawności, którego celem jest m. in. zbiórka funduszy na rehabilitację naszego ucznia Oskara.

Kolejnym akcentem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych był konkurs plastyczny dla klas I - III, którego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 6 grudnia 2019 r.

Organizatorzy: Beata Jankowska - Mreła, Małgorzata Tchórzewska  

Nauczyciele wspomagający: Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycieli: p. Kamili Kuczyńskiej i p. Patrycji Krusik.

materiał: Beata Jankowska - Mreła/Małgorzata Tchórzewska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)