Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

23 września 2019

Zawody w MTB Stunt. Waldemar Kukurowski mistrzem świata

fot. pow.

fot. pow.

14 i 15 września br., uczeń drugiej klasy Technikum Rolniczego w # Samostrzelu, Waldemar Kukurowski, zdobył tytuł Mistrza Świata w MTB Stunt.

Zawody w akrobatyce rowerowej, które w tym roku odbyły się w Wieliczce, ściągnęły wielu pasjonatów tego sportu z całego świata.

Waldek po raz drugi okazał się najlepszy i zdobył zaszczytne miano mistrza, pokazując swoje niesamowite umiejętności i dopracowane do perfekcji triki. Rywalizacja zawodników była na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

Waldemar, oprócz wyżej wymienionych sukcesów, ma na swoim koncie również drugie miejsce w MTB Stunt Grand Prix 2017, czwarte i drugie miejsce w internetowych mistrzostwach świata 2017 oraz 2018.

MTB Stunt to wyczynowa jazda na przednim i tylnym kole roweru, odwrotnie do kierunku jazdy oraz wykonywanie rozmaitych akrobacji, m.in. stanie na rękach, głowie, itp.

Uczeń technikum swoją przygodę ze Stuntem rozpoczął 5 lat temu. Zdobycie tytułu Mistrza Świata wymagało od niego wielu godzin treningów i wytrwałości w dążeniu do celu. Waldek swoje umiejętności zaprezentował również w swojej szkole podczas Dnia Samorządności i Targów Edukacyjnych.

Waldku, cała szkolna społeczność gratuluje Ci i życzy dalszych sukcesów. Jesteśmy z Ciebie dumni! 

materiał: Agata Grochowska 2TW

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)