Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:
  • Dobra wiadomość. Pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał (film)

    W województwie kujawsko-pomorskim jest 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirusem. Łącznie 72 osoby. Jest jednak także dobra wiadomość – pacjent z powiatu nakielskiego wyzdrowiał. Zachęcamy do wysłuchania wypowiedzi wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.
    (czytaj dalej)
30 marca 20209

Kolizja na skrzyżowaniu w Nakle. Okoliczności zdarzenia ustala policja

30 marca około godz. 16.10 na skrzyżowaniu ulic Strażackiej i Dąbrowskiego w Nakle doszło #do kolizji z udziałem dwóch aut – iveco i volkswagena golfa. Nie ma osób poszkodowanych.

(czytaj więcej)
30 marca 20202

Dzielnicowi zabezpieczyli towar bez akcyzy. 26-latek już usłyszał zarzuty

Szubińscy dzielnicowi zatrzymali 26-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który przewoził #tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany naraził Skarb Państwa na kilka tysięcy złotych strat. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

(czytaj więcej)
30 marca 202018

Za lekceważenie przepisów mogą słono zapłacić. Zachowanie mężczyzn oceni sąd

Nakielski sąd oceni zachowanie mieszkańców gminy, wobec których aż trzykrotnie #interweniowali policjanci z miejscowej komendy powiatowej. Legitymowani mężczyźni za nic mieli obowiązujące przepisy dotyczące zakazu gromadzenia się, więc o ich zachowaniu zostanie powiadomiony sąd.

(czytaj więcej)
30 marca 20205

Prognozowane jest zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 30 marca #od godz. 21.00 do dnia 21 marca do godz. 9.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna – -4°C, temperatura minimalna gruntu około -6°C.

(czytaj więcej)
30 marca 202024

Powiat nakielski. Ile osób objętych jest kwarantanną, ile nadzorem? Sprawdź

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował, ile w poszczególnych powiatach na #dzień 30 marca jest osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. Szczegóły w poniższej tabeli.

(czytaj więcej)
30 marca 20200

Czapki i szaliki jeszcze się przydadzą. Zapowiadany jest spadek temperatury

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle informuje, że od dnia 30 #marca do dnia 1 kwietnia do godz. 8.00 na terenie powiatu nakielskiego prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -4°C, lokalnie -5°C, a przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w dzień od 3°C do 5°C.

(czytaj więcej)
30 marca 20200

Ośrodki wytchnieniowe dla białego personelu. Koszty pokryje województwo

Samorząd województwa uruchomił dwa ośrodki wytchnieniowe, dedykowane białemu #personelowi pięciu kujawsko-pomorskich szpitali znajdujących się na pierwszej linii walki z epidemią. – Chcemy, by służyły tym, którzy codziennie narażają zdrowie i życie by służyć innym – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. Pobyty są bezpłatne, wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa. Placówki prosimy o kontakt z Katarzyną Wilczyńską, tel. 660 667 943.

(czytaj więcej)
30 marca 20200

Akcja gaśnicza w Szubinie. Palił się budynek przy ul. Dworcowej

30 marca po godz. 6.00 Komenda Powiatowa PSP w Nakle została powiadomiona o pożarze budynku #mieszkalnego przy ul. Dworcowej w Szubinie.

(czytaj więcej)
30 marca 20200

Cztery zastępy gasiły pożar stogu. Działania trwały kilka godzin

W miniony piątek strażacy z kilku jednostek OSP i JRG w Szubinie udali się do #pożaru w Górkach Dąbskich (gmina Kcynia). Działania trwały 4 godziny.

(czytaj więcej)
29 marca 20200

Kolejna noc z przymrozkami. Rano uważajcie na drogach, bo może być ślisko

Na terenie powiatu nakielskiego przewiduje się wystąpienie przymrozków, w dodatku przez# najbliższe kilka dni. Temperatura miejscami może spaść nawet do -6°C.

(czytaj więcej)
29 marca 20201

Platforma Usług Elektronicznych. ZUS zachęca do założenia konta online

W związku z zagrożeniem koronawirusem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do korzystania# z usług Platformy Usług Elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej.

(czytaj więcej)
29 marca 20204
Koronawirus

Wypowiedź wojewody o 10 nowych przypadkach zarażenia (film)

Województwo kujawsko-pomorskie na bieżąco podaje wszelkie informacje dotyczące# aktualnego stanu epidemii w naszym regionie.

(czytaj więcej)
29 marca 202050

Wzrost liczby zarażonych w kujawsko-pomorskim. 10 nowych przypadków

Pojawiły się kolejne wyniki badań próbek pobranych od osób hospitalizowanych z podejrzeniem# koronawirusa. W naszym województwie liczba zarażonych powiększyła się o 10 osób (łącznie 47).

(czytaj więcej)
29 marca 20205

Kierowcy zawodowi zwolnieni z obowiązku kwarantanny. Zasady

Kierowcy prowadzący pojazdy samochodowe w międzynarodowym transporcie drogowym (w tym międzynarodowym# transporcie kombinowanym), po przekroczeniu granicy państwowej, są zwolnieni z odbycia obowiązkowej kwarantanny, o której mowa w przepisie § 2 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

(czytaj więcej)
29 marca 20206

E-Szkoły ciąg dalszy. Nowy plan lekcji na nadchodzący tydzień

Lekcje prowadzone w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa# Kujawsko-Pomorskiego są wsparciem dla uczniów i cieszą się coraz większą popularnością. Do tej pory odnotowaliśmy ponad 400 tysięcy wyświetleń.

(czytaj więcej)
29 marca 20201

Odroczenie płatności składek. Złożono już ponad 18 tys. wniosków

Możliwość odroczenia składek o trzy miesiące oraz zawieszenie spłaty już zawartych układów# ratalnych – to udogodnienia dla przedsiębiorców w związku z występowaniem w Polsce koronawirusa. Najwięcej wniosków wpływa do ZUS-u o odroczenie terminu płatności składek.

(czytaj więcej)
29 marca 20200

Oderwana blacha na dachu. Wszystko przez silny wiatr

Dzisiaj, 29 marca 2020 roku około godz. 12:30 z powodu silnego wiatru oderwała się# blacha od poszycia dachowego na ul. Bocznej w Ślesinie.

(czytaj więcej)
29 marca 20203

Zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny polski kompozytor i dyrygent

Dzisiaj, 29 marca 2020 r. nad ranem odszedł światowy autorytet w dziedzinie muzyki klasycznej# - Krzysztof Penderecki. Miał 86 lat.

(czytaj więcej)

0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)