Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

25-lecie kapłaństwa. Srebrny jubileusz ks. Romana Sosnowskiego

fot. KP

fot. KP

W sobotę, 18 maja w parafii# w Występie ks. proboszcz Roman Sosnowski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Na sobotnią uroczystą mszę do Występu do kaplicy parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego licznie przybyli wierni oraz zaproszeni księża i siostry zakonne. Miejscowy proboszcz ks. Roman Sosnowski świętował jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Przedstawiono przebieg kapłańskiej posługi księdza Romana. Warto podkreślić, iż ks. Roman jest proboszczem parafii w Występie od pięciu lat. Rozpoczął budowę kościoła – prace są już zaawansowane.

Podczas srebrnego jubileuszu kapłaństwa ks. Roman Sosnowski, odnowił śluby kapłańskie. Na mszy św. obecna była rodzina księdza jubilata, w tym jego rodzice, którym podziękował – wręczając kwiaty.

Szereg delegacji złożyło księdzu Romanowi życzenia wręczając kwiaty i drobne upominki.

Na stronie internetowej parafii ks. Roman Sosnowski zamieścił ważny wpis: – „Pragnę z głębi serca podziękować Dobremu Bogu za dar kapłaństwa, który wypełnia moje życie miłością i służbą. Jestem wdzięczny za każda chwilę spędzona w tej parafii, za każdą modlitwę i wsparcie, które otrzymałem od Was przez te wszystkie lata.

Jezus Chrystus, który powołał mnie do tej służby, jest moja siłą i nadzieją. Jak mówi Psalmista: „W Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki” (Ps 31,2). To zaufanie do Boga pozwala mi iść naprzód, wierząc, że każde działanie ma sens w Jego planie zbawienia.

W Ewangelii według św. Jana czytamy: „Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni” (] 8,36). Ta wolność w Chrystusie, której doświadczam każdego dnia, jest darem, którym pragnę się dzielić z każdym z Was. Proszę, abyście nadal modlili się za mnie, abym mógł wiernie służyć Kościołowi i wspólnocie, której jestem częścią. Będę Wam bardzo wdzięczny, jeżeli w tym wyjątkowym dniu wspólnie z Wami, Kochani, będę mógł świętować mój srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Będę prosił w Mszy Świętej Jubileuszowej Dobrego Boga za przyczyną Matki Bożej i świętego Brata Alberta, aby całej naszej wspólnocie wypraszali wszelkie łaski Boże.

Wdzięczny za 25 lat kapłaństwa, z głębi serca dziękuję Dobremu Bogu i wszystkim Wam, błogosławiąc i prosząc o modlitwę”.

Oceń artykuł: 112 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)