Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 maja 2024

Cykl warsztatów dla uczniów. "Kulinarna podróż przez historię i teraźniejszość"

fot. powierzone

fot. powierzone

Uczniowie ZS im. Wł. Łokietka #w Lubaszczu kształcący się w zawodzie kucharz rozpoczęli cykl warsztatów kulinarnych w Akademii Rozwoju Kulinarnego p. Szymona Brukwickiego w Nakle nad Notecią. To już kolejne spotkania z Master Chefem.

Tym razem historia kulinarna została połączona z teraźniejszością.

Rozpoczęliśmy od krótkiego wykładu o kuchni Krajny i Pałuk. Następnie młodzież otrzymała wskazówki do przygotowania potraw.

W menu warsztatów znalazły się: gulasz z żołądków drobiowych, chłodnik litewski, galantyna drobiowa, wege stripsy z kalafiora, hot wingsy, rosół, gołąbki w trzech sosach (koperkowym, pieczarkowym, pomidorowym), bruschetta oraz tiramisu.

Kulinarne spotkanie młodzieży z specjalistą gastronomii było łączeniem tradycyjnych smaków z nowoczesnymi trendami.

Ponownie cieszyliśmy się  cudowną atmosferą, którą wprowadził na warsztatach pan Szymon, świeżością surowców oraz opowieściami z cyklu „coś mi tu brakuje, dodaj więcej pieprzu”:), „idealny smak, jak to zrobiłeś”:), „konsystencja rewelacyjna”;).

Na koniec młodzież znowu stwierdziła „Chcemy więcej!” :).

Warsztaty zakończyły się otrzymaniem certyfikatów.

Zajęcia pozalekcyjne pod nazwą „Kulinarna podróż przez historię i teraźniejszość” zostały współfinansowane ze środków Powiatu Nakielskiego.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska / Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)