Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Parafia z Szubina na podium

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem# diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. „Każdy sportowiec, poprzez dyscyplinę i zaangażowanie, uczy nas, że dzięki wierze i wytrwałości możemy osiągnąć cele, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówił Franciszek, dodając, że „to przesłanie nadziei i odwagi jest kluczowe, szczególnie dla młodych ludzi”. Uczestnicy naszego turnieju są przykładem talentów, których nie należy zakopywać – powiedzieli duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

Za piłką biegało kilkudziesięciu uczestników, którzy tworzyli siedem drużyn. – Jak co roku turniej był na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom dopisywał humor, a co najważniejsze wszytko odbywało się w przyjaznej atmosferze fair-play. Co prawda chłopakom z mojej parafii nie udało się wyjść z grupy mimo zaciętej rywalizacji, ale i tak wszyscy wracamy z uśmiechami na twarzy i już teraz szykujemy się na następny turniej – podkreślił Mateusz Dambecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Cztery miejsca w turnieju zajęły kolejno parafie: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieżychowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy i św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Otwinowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jan Jagodziński z Nieżychowa.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)