Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Gra edukacyjna "Droga do niepodległości". Nauka przez zabawę

fot. powierzone

fot. powierzone

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w całym kraju organizowane były różne wydarzenia i imprezy#, mające zarówno charakter religijny, polityczny, podniosły, jak i sportowy i rozrywkowy.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu również w niezwykle kreatywny sposób włączył się w obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w środę w Szkole zorganizowano i przeprowadzono grę edukacyjną pt. "Droga do niepodległości", której celem było przybliżenie uczniom okresu walki o niepodległość i postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci wszystkich klas (zespoły 3 osobowe), którzy po odwiedzeniu poszczególnych stanowisk rozmieszczonych na terenie całej szkoły i po wykonaniu szeregu zadań oraz konkurencji sprawnościowych otrzymywali punkty.

Decydowały one o konkretnych miejscach na podium, na których stanęli:

klasa III technikum weterynarii - I miejsce,
klasa I technikum architektury krajobrazu - II miejsce,
klasa III technikum rolniczego - III miejsce.

Inicjatorami i organizatorami wydarzenia byli nauczyciele: Olga Juchacz, Olga Cegielska, Marek Jackiewicz, a także uczniowie z klasy I technikum architektury krajobrazu.

Przy tej okazji rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. "Witos bohater nie z tej ziemi" zorganizowany we współpracy Samorządu Szkolnego z Biblioteką, którego c elem było ukazanie współczesnych impresji na temat patrona szkoły. Laureatkami zostały:

Katarzyna Karpińska z klasy II technikum architektury krajobrazu I miejsce
Aleksandra Tomaszewska z klasy I technikum architektury krajobrazu II miejsce
Julia Cabaj z klasy II technikum architektury krajobrazu III miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zarówno szkolnych jak i artystycznych.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w ZSCKR w Samostrzelu połączyły naukę i wychowanie patriotyczne z zabawą, obfitowały w dobry humor, zarażały entuzjazmem, a wszystkiemu przyświecały zasady zdrowej rywalizacji i poszanowania drugiego człowieka.

Młodzi ludzie mieli okazję przypomnieć sobie tematykę dotyczącą walk o niepodległość Polski oraz w sposób kreatywny, z dużą dozą naturalności i pozytywnych emocji uczcić rocznicę.

Materiał: Olga Cegielska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)