Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 maja 2024

Integracja i forma rehabilitacji. Wspólna praca w ogrodzie

fot. Martyna Górska

fot. Martyna Górska

Wiosna w pełni, więc dziś przyszła pora #na dalszą część prac ogrodowych. Trzeba było posiać/posadzić warzywa w naszych skrzynkach (bo jak powszechnie wiadomo, same w ogrodzie rosną tylko chwasty).

Praca w ogrodzie jest wymagająca, ale my nie jesteśmy sami. W tych czynnościach pomogła nam silna kobieca ekipa ze Stowarzyszenia MY TEŻ z Bydgoszczy. To Pani Natalia Hałas-Szcześniak, Pani Daria Bator i Pani Ania Niewiadomska zmotywowały nas dzisiaj do działania. Z Paniami widzimy się nie po raz pierwszy i bardzo się cieszymy z kolejnych wspólnych aktywności, gdyż jest to doskonała forma integracji i niezastąpiona forma rehabilitacji/terapii.

Wracając jednak do ogródka, w naszych skrzynkach zostały posadzone pomidory, cukinie, buraki, szczypiorek, różne zioła, swoje miejsce znalazła także rzodkiewka... mówiąc najprościej - wszystko, co smaczne i zdrowe. Mamy nadzieję, że zbiory będą obfite, będziemy o to dbać: podlewać i pielić. W tym roku zaczęliśmy trochę późno, dlatego dziękujemy za wszystkie sadzonki.

A wspaniałą ekipę ze Stowarzyszenia MY TEŻ wirtualnie ściskamy, dziękujemy za poświęcony nam czas i oczywiście zapraszamy na zbiory i wspólną degustację.

Materiał: Miłosz Trzcinski / Środowiskowy Dom Samopomocy w Paterku

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)