Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 maja 2024

Lato na wsi w Minikowie. Za nami pierwszy dzień targów

fot. MM

fot. MM

11 maja na polach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego #w Minikowie rozpoczęła się coroczne targi "Lato na wsi - święto smaku i tradycji". Po raz kolejny do Minikowa zjechały tłumy odwiedzających.

10 hektarów powierzchni wystawienniczej, ponad 300 wystawców i tysiące odwiedzających - te liczby idealnie oddają skalę wydarzenia, które każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem - zwłaszcza ze strony mieszkańców powiatu nakielskiego oraz bydgoskiego.

Na odwiedzających ponownie czekało wiele atrakcji. Targi w Minikowie są też doskonałą okazją do zakupienia dobrych jakościowo sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, a także pielęgnacji roślin.

W tym roku nie zabrakło też imprez towarzyszących - w tym m.in. Wojewódzkiego Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionu” oraz Regionalnej Wystawy Królików Rasowych i Pokazu Drobnego Inwentarza (alpaki, króliki, gołębie rasowe, ptaki egzotyczne).

Patronat honorowy nad organizowanym przez KPODR w Minikowie wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Oceń artykuł: 25 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 11 (17)

  piotr, w dniu 11-05-2024 19:54:49 napisał:

  Dziwie się jak widzę ludzi taszczących reklamówki sadzonek albo drzewka różnego rodzaju i przepłacają przecież u tego samego wystawcy kupili by na miejscu taniej i jeszcze świeże a nie stojące rośliny na słońcu bez możliwości nawodnienia jak w gospodarstwach na ma miejscu

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (11)

  Mario, w dniu 11-05-2024 23:06:06 napisał:

  Prawdziwi producenci i rolnicy teraz pracują a nie stoją z dziadostwem...

  odpowiedz

  • 3 (5)

  szmalcownik z szaberka, w dniu 12-05-2024 14:15:49 napisał:

  Takie są prawa biznesu-chcesz-kupujesz.Nie chcesz-nie kupujesz.Każdy średnio rozgarnięty musi zdawać sobie sprawę z tego,że wszelkiej maści targi,kiermasze rządzą się swoimi cenowymi prawami i nie ma co liczyć,że kupi się na nich coś taniej.Zawsze będzie drożej,bo taki już targów urok.Płacz i płać xd.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Rozsadny, w dniu 12-05-2024 20:35:49 napisał:

  Całe Nakło ,co by było zorganizowane to krytyka , komentarze powinny być niedostępne.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  rudy, w dniu 12-05-2024 21:22:12 napisał:

  gdzie jest sanepid sie pytam..za 2 saszlyki twarde jak kamien zimne 150zl???

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Xyz, w dniu 13-05-2024 06:39:40 napisał:

  Do rudego. Co ma sanepid do twardego szaszłyka?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Budowa magazynów
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)