Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

09 maja 2024

Lekcja pod hasłem "Biblioteka miejsce na czasie". Wizyta uczniów

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Z okazji rozpoczęcia się, 8 maja, XXI Tygodnia Bibliotek#, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach gościła klasę III b wraz z wychowawcami p. Judytą Pawlaczyk p.Ksenią Jopek.

Uczniowie podczas lekcji bibliotecznej pod hasłem "Biblioteka miejsce na czasie" zapoznali się z prezentacją dotyczącą Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Usłyszeli też krótką historię sadkowskiej książnicy, która 16 stycznia skończyła 75 lat. Następnie dzieci przeczytały o korzyściach płynących z czytania i zapoznały się z ofertą biblioteki nie ograniczającą się tylko do książek tradycyjnych . Po zabawie na" rozruszanie kości" p. dyrektor biblioteki Joanna Brzozowska przeczytała baśń H, Ch. Andersena "Szczęście można znaleźć nawet w patyku.". Po jej wysłuchaniu  uczniowie rozmawiali  na temat tego czym jest dla nich szczęście i czy dla każdego oznacza to samo?. Celem tych zajęć było uświadomienie uczestnikom jak ważny wpływ na jakość życia ma literatura i czytanie, oraz promowanie biblioteki wśród najmłodszych poprzez zabawę.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)