Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 maja 2024

Maturzyści przystąpili do egzaminu. Na początek język polski

fot. MM

fot. MM

7 maja w całej Polsce rozpoczął się tegoroczny maraton egzaminów# maturalnych. Absolwenci szkół średnich przystąpili tego dnia do testu z języka polskiego. Egzaminy pisali również uczniowie nakielskiego "Staszica", czyli największej szkoły średniej w całym powiecie

Standardowo maturzyści muszą się zmierzyć z trzema obowiązkowymi egzaminami pisemnymi na poziomie podstawowym - kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Oprócz tego, maturzyści muszą przystąpić jeszcze do egzaminów ustnych z języka polskiego i obcego. Zdający muszą także przystąpić do jednego pisemnego egzaminu na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu.

Tematy, z którymi musieli się zmierzyć maturzyści w roku 2024 podczas egzaminu pisemnego z języka polskiego, to: „Bunt i konsekwencje dla człowieka” oraz „Jak relacja z drugą osobą kształtuje człowieka?". Maturzyści musieli się odwołać się do wybranej lektury obowiązkowej, innego utworu literackiego i wybranych kontekstów.

Tegoroczna Matura trwać będzie od 7 do 24 maja.

Oceń artykuł: 15 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  zaciekawiony, w dniu 07-05-2024 19:11:53 napisał:

  Przecież nie wolno wnosić telefonów komórkowych na egzamin. Chyba nie wszyscy znają zasady.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Osa, w dniu 07-05-2024 21:30:32 napisał:

  Czepiasz się, Zaciekawiony. Egzamin jeszcze nierozpoczęty, jak widać.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Rocky, w dniu 07-05-2024 21:42:33 napisał:

  A Kcyni nie pokażą? Teraz czekamy cz pani dyrektor zst wstawi zdjęcie z liczba zdanych matur. Ja to sie dziwie ze, ktos tam jeszcze chce posyłać swoje dzieci.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  BBAA, w dniu 07-05-2024 22:43:03 napisał:

  za zdjęcie 8 fotograf ma miszcza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
KOBIZE
500PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)