Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2024

Międzynarodowa akcja policyjna. Działania na drogach powiatu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W ubiegłym tygodniu policja w całej Europie prowadziła #wzmożone działania kontrolne wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego, koordynowane przez Europejską Organizację Ruchu Drogowego Roadpol. W piątek (19.04.24), w akcji mającej na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, związanych z nadmierną prędkością, wzięli udział funkcjonariusze nakielskiej „drogówki”.

W piątek (19.04.24) funkcjonariusze nakielskiego referatu ruchu drogowego, w ramach międzynarodowej akcji Roadpol, prowadzili na drogach naszego powiatu zaostrzone pomiary prędkości i kontrole drogowe w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych.

Nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w szczególności wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Aby do nich nie dochodziło, mundurowi cyklicznie prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Podczas ostatniej akcji policjanci dyscyplinowali kierowców i sprawdzali, jak stosują się oni do ustanowionych na drogach ograniczeń prędkości.

Bezpieczna prędkość to taka, która wynika ze wskazanego limitu prędkości, ale także dostosowana do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, umiejętności i stanu percepcji samego kierującego.

W trakcie akcji „Prędkość” funkcjonariusze ujawnili 35 wykroczeń, z czego 20 związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Wobec kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego mundurowi zastosowali 17 mandatów, wobec jednego kierującego skierowali wniosek o ukaranie do sądu, a 7 pouczyli.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Oceń artykuł: 17 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  UPS, w dniu 22-04-2024 11:29:30 napisał:

  A niech może Policja zainteresuje się porządkiem w trakcie meczy piłki nożnej bo to co ostatnio się działo w Mroczy po meczu to jakaś wielka porażka dla lokalnego sportu gdzie jakaś dziwna służba porządkowa prowokuje awantury szarpie i przewraca ludzi zamiast dbać o porządek a temu wszystkiemu przyglądają się dzieci

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Stańczyk, w dniu 22-04-2024 12:53:07 napisał:

  Sukcesem kierownictwa KPP jest otwarty komentarz do materiału i danie czytelnikom możliwości oceny i wyrażania własnych opinii.Po drugie działania jakiekolwiek,które są wymuszone,narzucone tylko po to by wypełnić w odpowiednich analizach,statystykach fakt ich przeprowadzenia-są tak naprawdę bezwartościowe.To powinno być standardową formą prowadzenia każdego dnia-zadań które są wpisane w obowiązki funkcjonariusza.Nie dotyczy to tylko panów z pionu WRD-ale i Ogniwa patrolowo-interwencyjnego.Poczucie bezpieczeństwa i jego stan można osiągnąć tylko wszechobecną prewencją.Takie robione pod publiczkę,dla statystyk czy poprawienia nastroju przełożonym na pewno nie służą społeczeństwu i nie zagwarantują,że nagle zmieni się rzeczywistość.A ta jaka jest,każdy widzi każdego dnia będąc pieszym czy użytkownikiem w ruchu miejskim.Patroli pieszych czy nawet zmotoryzowanych po prostu tyle co"kot napłakał"

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Jakub, w dniu 22-04-2024 15:46:11 napisał:

  Najłatwiej suszyć na południowej pbwodnicy Nakla gdzie nie ma zabudowań ale jest ograniczenie do 50 km/h. To im dobrze wychodzi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Cna, w dniu 22-04-2024 16:38:22 napisał:

  Jestem kierowcą zawodowym jeżdżę po całej Europie jakoś żadnej akcji roadppolu ani żadnej innej w żadnym z państw europejskich nie widziałem. To tu kogo w konia robi?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  A n, w dniu 22-04-2024 19:39:28 napisał:

  Bycie policjantem

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Harry Potter , w dniu 23-04-2024 08:58:18 napisał:

  Dramat... W mieście parkowaniem się zająć lub w nocy bananową młodzieżą co wszędzie "palą" opony i jeżdżą jak debile.. zajmijcie się tym i już społeczeństwo inaczej by patrzyło

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Budowa magazynów
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)