Dziś mamy 8 czerwca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

22 marca 2023

O klasyce książek dziecięcych. Wizyta bibliotekarki w szkole

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

10 marca bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odwiedziła klasę# II wraz z wychowawczynią Panią Judytą Pawlaczyk. Z przyjemnością przeprowadziła zajęcia mówiące o klasyce książek dzieciecych.

Uczniowie chętnie przystąpili do rozmowy dotyczącej książek. Wymieniali tytuły ulubionych historii, z chęcią opowiadali o wizytach w naszej książnicy. Jak się okazało, znają kilka tytułów bajek, które w dzieciństwie oglądali ich rodzice. Z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o Bolku i Lolku, które odczytała bibliotekarka.

W części kreatywnej spotkania dzieci musiały stworzyć ilustracje, do wymyślonego przez siebie opowiadania. Oczywiście jego głównymi bohaterami byli Bolek i Lolek. Jak się okazało pomysłowość uczniów nie ma granic. Postaci spędzały czas w lesie czy na plaży, spotykały ośmiornicę w basenie lub skakały ze spadochronem. Opowiadanie przygody co chwila wywoływały wybuchy śmiechu.

To było bardzo miłe spotkanie. Serdecznie dziękujemy Pani Judycie za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Materiał: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)