Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

Odwiedzili pracownię po raz pierwszy. Powstały piernikowe ludziki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dziś po raz pierwszy odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Spotkaliśmy się w naszej pracowni ceramicznej, w której #większość pierwszoklasistów jeszcze nie miała okazji być. Nieliczni z nich jednak znają to miejsce, gdyż są uczestnikami naszych zajęć twórczych.

Zaczęliśmy więc od oprowadzenia po sali, pokazania pieca, zaprezentowania gotowych prac naszych pań z Koła Ceramicznego oraz dzieł innych uczniów. Omówiliśmy sobie także różne rodzaje gliny (ich kolor, przeznaczenie, właściwości itp.)

Po teoretycznym wstępie przyszedł czas na element profilaktyczny. Najpierw przeczytaliśmy sobie krótką bajkę o przygodach leśnych zwierzątek, a następnie omówiliśmy jej znaczenie i wspólnie odpowiedzieliśmy na kilka istotnych pytań dotyczących tolerancji oraz szacunku dla innych ludzi, którzy nie zawsze wyglądają podobnie do nas. Podkreśliliśmy znaczenie słów, iż inny nie oznacza gorszy i że każdy z nas jest wyjątkowy bez względu na wygląd.

W końcu przyszedł czas na wyczekiwaną przez wszystkich część artystyczną. Na stole pojawiła się przepiękna ciemnobrązowa glina oraz niezbędne narzędzia. Zadaniem każdego ucznia było wyrobienie i rozwałkowanie masy, a następnie wycięcie piernikowego ludka. Kiedy ten etap dobiegł końca pierwszoklasiści mogli wg własnego uznania ozdobić "pierniczka". Jedni przyklejali mu oczka, guziczki i inne elementy z pozostałych kawałków gliny, inni odciskali je odpowiednimi narzędziami. W ten sposób powstała cała klasa pierniczkowych ludzików - każdy inaczej ozdobiony, każdy inny, każdy wyjątkowy!

Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z klasą Ia na innych zajęciach i że chętnie do nas wrócą! Nam niezmiernie miło było gościć tak grzeczną i sympatyczna klasę! 

Dziękujemy Pani Emilii Górak i Pani Alicji Pogiel za przyjęcie zaproszenia oraz pomoc w trakcie zajęć.

Materiały zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)