Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

Odwiedzili pracownię po raz pierwszy. Powstały piernikowe ludziki

fot. powierzone

fot. powierzone

Dziś po raz pierwszy odwiedziła nas klasa Pani Emilii Górak. Spotkaliśmy się w naszej pracowni ceramicznej, w której #większość pierwszoklasistów jeszcze nie miała okazji być. Nieliczni z nich jednak znają to miejsce, gdyż są uczestnikami naszych zajęć twórczych.

Zaczęliśmy więc od oprowadzenia po sali, pokazania pieca, zaprezentowania gotowych prac naszych pań z Koła Ceramicznego oraz dzieł innych uczniów. Omówiliśmy sobie także różne rodzaje gliny (ich kolor, przeznaczenie, właściwości itp.)

Po teoretycznym wstępie przyszedł czas na element profilaktyczny. Najpierw przeczytaliśmy sobie krótką bajkę o przygodach leśnych zwierzątek, a następnie omówiliśmy jej znaczenie i wspólnie odpowiedzieliśmy na kilka istotnych pytań dotyczących tolerancji oraz szacunku dla innych ludzi, którzy nie zawsze wyglądają podobnie do nas. Podkreśliliśmy znaczenie słów, iż inny nie oznacza gorszy i że każdy z nas jest wyjątkowy bez względu na wygląd.

W końcu przyszedł czas na wyczekiwaną przez wszystkich część artystyczną. Na stole pojawiła się przepiękna ciemnobrązowa glina oraz niezbędne narzędzia. Zadaniem każdego ucznia było wyrobienie i rozwałkowanie masy, a następnie wycięcie piernikowego ludka. Kiedy ten etap dobiegł końca pierwszoklasiści mogli wg własnego uznania ozdobić "pierniczka". Jedni przyklejali mu oczka, guziczki i inne elementy z pozostałych kawałków gliny, inni odciskali je odpowiednimi narzędziami. W ten sposób powstała cała klasa pierniczkowych ludzików - każdy inaczej ozdobiony, każdy inny, każdy wyjątkowy!

Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z klasą Ia na innych zajęciach i że chętnie do nas wrócą! Nam niezmiernie miło było gościć tak grzeczną i sympatyczna klasę! 

Dziękujemy Pani Emilii Górak i Pani Alicji Pogiel za przyjęcie zaproszenia oraz pomoc w trakcie zajęć.

Materiały zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, a przygotowała je i przeprowadziła Magdalena Sobiecka animator kultury GOK

Materiał: Magdalena Sobiecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)