Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

19 maja 2024

Peregrynacja figury św. Michała Archanioła. Do fary zawitał jej patron

fot. MM

fot. MM

19 maja przez ulice Nakielską, Dworcową i Sądową #w Kcyni przeszła uroczysta procesja, która kierowała się prosto do kcyńskiej fary. Wierni nieśli ze sobą figurę św. Michała Archanioła z Gargano

Wydarzenie to jest jednym z punktów obchodów jubileuszu 20-lecie Diecezji Bydgoskiej. Zanim w kcyńskiej parafii rozpoczęło wieczorne nabożeństwo - uroczyście wprowadzono figurę Świętego Michała Archanioła z Gargano - patrona Kościoła. Z figurą tą po całej Polsce jeżdżą ojcowie Michalici i wywodzi się ona z włoskiego sanktuarium Monte Sant. Przez najbliższe miesiące, aż do ostatnich dni listopada ta figura będzie odwiedzać wszystkie parafie diecezji bydgoskiej. Co warte podkreślenia, Diecezja Bydgoska jako pierwsza w Polsce zdecydowała się na przeprowadzenie peregrynacji tej figury w każdej z wchodzącej w jej skład parafii.

Przypominamy, że figura św. Michała Archanioła podczas tegorocznych uroczystości zawitała na teren powiatu nakielskiego już 29 kwietnia - począwszy od sąsiedniej gminy Szubin. Łącznie do dnia 9 maja figura odwiedziła parafie w Chomętowie, Rynarzewie, Zamościu, Turze, Samoklęskach Dużych, Szubinie, Kołaczkowie, Słupach i Szaradowie.

Wierni z Kcyni powitali figurę 10 maja (parafia pw. Wniebowzięcia NMP), a w dalszej kolejności figura odwiedziła wszystkie parafie w Dekanacie Kcynia, m.in. w Dziewierzewie, Gołańczy, Smogulcu czy Sipiorach. Ostatnim przystankiem figury w kcyńskim dekanacie była parafia pw. św. Michała Archanioła. Od 20 do 31 maja figura podróżować będzie po Dekanacie Nakło.

Oceń artykuł: 13 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Budowa hal
Rejestracja BDO
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)