Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

17 maja 2024

Podrzucał odpady do kontenerów przy cmentarzu. Wpadł przez fotopułapkę

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

fot. Straż Miejska Nakło nad Notecią

Z uwagi na wcześniejsze, liczne zgłoszenia dotyczące nielegalnego #podrzucania odpadów do kontenerów usytuowanych przy cmentarzu w miejscowości Gorzeń, nakielska Straż Miejska podjęła w tej sprawie czynności wyjaśniające. W tym celu na miejscu została zamontowana fotopułapka, która w niedługim czasie pozwoliła ustalić sprawcę wykroczenia.

Na jednym ze zdjęć urządzenie zarejestrowało mężczyznę, wysiadającego z białego samochodu dostawczego, który w godzinach wieczornych wrzuca do pojemników duże worki z odpadami. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził, że w kontenerach znajdują się żółte worki ze styropianem oraz czarne z pianką poliuretanową. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono sprawcę wykroczenia, który został ukarany mandatem karnym.

Straż Miejska przypomina, że każdy kontener przy cmentarzu służy wyłącznie do zbierania śmieci pochodzących z danego cmentarza, takich jak znicze, wypalone wkłady, uschnięte kwiaty, wiązanki. Podrzucanie jakichkolwiek odpadów pochodzących z innych źródeł jest wykroczeniem i stanowi podstawę do ukarania mandatem karnym w związku z pozbywaniem się odpadów w sposób niezgodny z uchwałą Rady Miejskiej. Wszystkie tego typu działania podejmowane są przez Straż Miejską w trosce o porządek i ochronę środowiska. Dlatego funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, aby wszystkie osoby pozbywające się śmieci w sposób nielegalny były pociągane do odpowiedzialności.

Materiał: st. insp. Dariusz Chróściński / Straż Miejska Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 19 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)