Dziś mamy 23 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2023

Profilaktyczne zajęcia w szkołach. Policjanci w Kcyni i Anielinach

Wiele różnych zagadnień związanych z bezpiecznym spędzaniem nadchodzących ferii, omówili na spotkaniach z dziećmi policjanci #powiatu nakielskiego. Profilaktyką objęto uczniów w Anielinach i Kcyni.

Policjanci powiatu nakielskiego prowadzą cykl spotkań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci podczas nadchodzących ferii. Ostatnio odwiedzili uczniów w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „Żakus” w Anielinach i Szkole Podstawowej w Kcyni. Zajęcia w obu placówkach przeprowadzono z podziałem na grupy wiekowe, do których dostosowano tematykę prelekcji.

W klasach młodszych policjanci przypominali dzieciom, by nie wchodziły na zamarznięte akweny, zachowały ostrożność podczas zabaw na śniegu i podczas pobytu bez nadzoru rodziców w domach. Mundurowi wiele uwagi poświęcili też bezpieczeństwu ruchu drogowego, zwracając uwagę, by najmłodsi korzystali z wyznaczonych przejść dla pieszych, przemieszczali się właściwą stroną drogi i nosili na odzieży odblaski.

Uczniowie klas starszych dodatkowo dowiedzieli się wiele na temat zagrożeń związanych z niewłaściwym korzystaniem w Internetu i zawieraniem znajomości w sieci. Prócz tego, policjanci przypominali o odpowiedzialności prawnej, jaką młodzież może ponieść przed sądem za demoralizację i łamanie prawa.

Dzieci miały też okazję dowiedzieć się, na czym polega praca przewodnika policyjnego psa i zobaczyć pokaz tresur czworonoga przygotowany przez asp. szt. Łukasza Króla i jego podopiecznego Rokiego.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 35 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolejna wędrówka wzdłuż rzeki Noteć. Trasa nie będzie trudna

Zapraszam na wędrówkę z cyklu# "Po bezdrożach".

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)