Dziś mamy 20 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 maja 2024

SVAHY zagrały w Sadkach. Widownia oklaskiwała artystki!

fot. MM

fot. MM

10 maja w sali nr 1 urzędu gminy Sadki odbył się koncert# zespołu SVAHY z okazji obchodów jubileuszu 75-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach. Zgromadzona w sali publiczność była wprost oczarowana tym wyjątkowym występem.

Kobiece trio, które występuje pod nazwą SVAHY, to niezwykle utalentowane mieszkanki zarówno powiatu nakielskiego, jak i bydgoskiego. Ich muzyka nawiązuje do tradycji Kujaw i Pałuk. Grając na instrumentach dziś już nieco zapomnianych, wprowadzają słuchaczy w klimat dawnej wsi, a słowami pieśni opowiadają historie tamtejszych mieszkańców.

Zespół tworzą: Małgorzata Żurańska-Wilkowska (śpiew, lira korbowa), Ewa Pater (suka biłgorajska, mandolina, gitara, śpiew) oraz Patrycja Cywińska-Gacka (bęben obręczowy, śpiew).

Oceń artykuł: 20 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (15)

  Wyborca Sadek, w dniu 11-05-2024 05:26:41 napisał:

  A gdzie Wójt???? Pan Gryniewicz byłby na pewno.Wojt Piszczek olewa wiedziałam że tak będzie coście ludzie wybrali

  odpowiedz

  • 0 (16)

  Mama, w dniu 11-05-2024 06:40:04 napisał:

  O ja Cię i gwiazda Dębowa Michalina uuu no tak trzeba się pokazać a ty taki zong wójt nie obecny,Pokazy naprawdę nic nie dadzą praca z dziećmi nie dla Ciebie.....a co będzie jak świat się odwróci i stary wójt wróci????

  odpowiedz

  • 3 (13)

  Ja, w dniu 11-05-2024 09:47:49 napisał:

  Do Wyborcy. Tak racja, był zawsze i wszędzie mimo tego że, nie był nasz, bo nie Sadkowianin. A ten nasz! Tak jak widać?Nic nie widać?Zapał minoł?

  odpowiedz

  • 5 (9)

  Do mamy, w dniu 11-05-2024 10:33:39 napisał:

  Do mama: oj widzę kobieto, że zazdrość przez Ciebie przemawia, zazdrość, żal i złość. Oj boli cię, boli. No i musisz mieć nuuuuudne życie. A to czy Pani Michalina nadaje się do dzieci to akurat widać po zajęciach i frekwencji ma zajęciach. Coś zaczęło się dziać,dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Może "mamo" masz chrapkę na to stanowisko??? Skoro tak często szkalujesz dobre imię Pani Michaliny???

  odpowiedz

  • -1 (15)

  Ewa, w dniu 11-05-2024 11:08:00 napisał:

  Ludzie trochę empatii ,hejtowaliscie wójta Gryniewicz a teraz wójta Piszczka ten człowiek dopiero objął stanowisko wójta i już coś Wam nie pasuje ,dajcie mu pracować nie przyszedł bo może miał inne plany .Pani Michalina to właściwy człowiek na właściwym miejscu jak komuś nie pasuje i nie chce żeby zajmowała się ich dziećmi to nic na siłę szukajcie dla swoich pociech inne miejsce ,pani która nazwała ją gwiazda to chyba zazdrości jej urody i kultury osobistej bo nie da się ukryć fajna z niej babka

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Tata, w dniu 11-05-2024 23:01:06 napisał:

  Mama z Dębowa to ma chyba problem z sama sobą, To jedna i ta sama sama osoba ukrywając a się pod różnymi nockami. Temat mono tematyczny.. Kobieto stajesz się nudna. Odpuść już przede wszystkim sobie..zasmiecasz tylko fora. Nudno w sklepie. ?

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Fan Mamy, w dniu 11-05-2024 23:07:50 napisał:

  Do Mama. - znajdę Cię. Tylko i wyłącznie dla osobistej satysfakcji. Do zobaczenia...

  odpowiedz

  • 3 (7)

  Kamila, w dniu 13-05-2024 05:33:31 napisał:

  Gratulacje dla Pani Dyrektor naszej biblioteki.... odpowiednia osoba na tym stanowisku

  odpowiedz

  • 2 (4)

  good bay forewer , w dniu 13-05-2024 09:22:59 napisał:

  kiedy wróci wreszcie Pani Kasia?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkanka, w dniu 13-05-2024 20:54:52 napisał:

  Dołączam się do gratulacji. P. Joanno super brawo. Występ rewelacja. Dzięki Bogu że, nikt nie wpadł na pomysł aby imprezę, umilili Sadkowianie. Z takim repertuarem i, bez energi była by stypa. Chodzenie i tupanie na scenie, bezsens. Proponuję zmienić, chorografie. Pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
KOBIZE
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Dwudziesta szósta wędrówka. Na uczestników czekał pyszny posiłek

Dzisiejszą wędrówkę w większości maszerowaliśmy w korycie #Rokitki. 20 uczestników rozpoczęło wędrówkę a 19 ukończyło. Jedna osoba musiała się wycofać ze względu na rozklejenie się obuwia.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)