Dziś mamy 23 stycznia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Stary samochód: lepiej sprzedać czy zezłomować?

fot. powierzone

fot. powierzone

Właściciel samochodu musi w pewnym momencie zastanowić się nad tym, co zrobić z posiadanym przez siebie stosunkowo starym pojazdem.

Jego samodzielna rozbiórka nie jest zgodna z prawem, pozbycie się auta jest więc możliwe jedynie poprzez jego sprzedaż do skupu aut albo złomowanie. Która opcja może być uznana za bardziej atrakcyjną? Nietrudno domyślić się, że mamy do czynienia z pytaniem, na które nie ma jednej odpowiedzi.

Sprzedaż auta – zalety i wady

Osoby, które próbują sprzedać stare auto, którego sprawność pozostawia wiele do życzenia nie ukrywają, że motywacją do takiego działania staje się dla nich przede wszystkim argument cenowy. Ceny rynkowe mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż te, jakie oferuje stacja demontażu pojazdów, choć w przypadku starych aut nigdy nie są one przesadnie wygórowane. Niestety, perspektywa dużego zarobku niejednokrotnie wiąże się z długim oczekiwaniem. Nawet w czasach kryzysu, z jakim mamy do czynienia w branży motoryzacyjnej, zainteresowanie starymi autami nie jest duże. Przeważnie nie kupują ich pasjonaci, ale osoby i firmy liczące na uzyskanie przynajmniej kilku części, którym można dać drugie życie. Taki kupujący zazwyczaj sam proponuje cenę i nie jest zainteresowany negocjowaniem ze sprzedawcą oczekującym zdecydowanie większego zysku. Przede wszystkim należy wybrać firmę, która ma doświadczenie, dobrą opinię i zajmuje się skupem aut legalnie i bezpiecznie – taką firmą jest Auto-Kasacja „Kapral-Car”.

Nie takie straszne złomowanie

Czy zatem złomowanie to jedyna opcja, która może nas zainteresować? Wiele osób nie ukrywa swojego rozczarowania z tego powodu, tymczasem okazuje się, że złomowanie może być znacznie pewniejszym rozwiązaniem niż mogłoby się to początkowo wydawać. Stacje demontażu pojazdów prowadzą czytelną politykę cenową, a duża konkurencja między nimi sprawia, że nie trzeba godzić się na niekorzystne warunki. Co więcej, pieniądze są wypłacane od ręki, dzięki czemu sprzedający nie musi obawiać się konieczności długiego oczekiwania. Za auto oddane Firmie „Kapral-Car” – w zależności od jego wagi, rocznika i stanu – możemy dostać całkiem niezłe pieniądze. Stacja demontażu pojazdów jest też miejscem, w którym pracownicy troszczą się o wszystkie formalności, których dopełnienie jest koniecznością w świetle polskiego prawa.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nowy taryfikator mandatów. W łatwy sposób sprawdzisz punkty karne

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów i# punktów karnych. Są spore zmiany. Pamiętajcie - liczbę swoich punktów karnych możecie sprawdzić w dowolnym momencie – dzięki naszej e-usłudze lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)