Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2021

Stary samochód: lepiej sprzedać czy zezłomować?

fot. powierzone

fot. powierzone

Właściciel samochodu musi w pewnym momencie zastanowić się nad tym, co zrobić z posiadanym przez siebie stosunkowo starym pojazdem.

Jego samodzielna rozbiórka nie jest zgodna z prawem, pozbycie się auta jest więc możliwe jedynie poprzez jego sprzedaż do skupu aut albo złomowanie. Która opcja może być uznana za bardziej atrakcyjną? Nietrudno domyślić się, że mamy do czynienia z pytaniem, na które nie ma jednej odpowiedzi.

Sprzedaż auta – zalety i wady

Osoby, które próbują sprzedać stare auto, którego sprawność pozostawia wiele do życzenia nie ukrywają, że motywacją do takiego działania staje się dla nich przede wszystkim argument cenowy. Ceny rynkowe mogą być nawet trzykrotnie wyższe niż te, jakie oferuje stacja demontażu pojazdów, choć w przypadku starych aut nigdy nie są one przesadnie wygórowane. Niestety, perspektywa dużego zarobku niejednokrotnie wiąże się z długim oczekiwaniem. Nawet w czasach kryzysu, z jakim mamy do czynienia w branży motoryzacyjnej, zainteresowanie starymi autami nie jest duże. Przeważnie nie kupują ich pasjonaci, ale osoby i firmy liczące na uzyskanie przynajmniej kilku części, którym można dać drugie życie. Taki kupujący zazwyczaj sam proponuje cenę i nie jest zainteresowany negocjowaniem ze sprzedawcą oczekującym zdecydowanie większego zysku. Przede wszystkim należy wybrać firmę, która ma doświadczenie, dobrą opinię i zajmuje się skupem aut legalnie i bezpiecznie – taką firmą jest Auto-Kasacja „Kapral-Car”.

Nie takie straszne złomowanie

Czy zatem złomowanie to jedyna opcja, która może nas zainteresować? Wiele osób nie ukrywa swojego rozczarowania z tego powodu, tymczasem okazuje się, że złomowanie może być znacznie pewniejszym rozwiązaniem niż mogłoby się to początkowo wydawać. Stacje demontażu pojazdów prowadzą czytelną politykę cenową, a duża konkurencja między nimi sprawia, że nie trzeba godzić się na niekorzystne warunki. Co więcej, pieniądze są wypłacane od ręki, dzięki czemu sprzedający nie musi obawiać się konieczności długiego oczekiwania. Za auto oddane Firmie „Kapral-Car” – w zależności od jego wagi, rocznika i stanu – możemy dostać całkiem niezłe pieniądze. Stacja demontażu pojazdów jest też miejscem, w którym pracownicy troszczą się o wszystkie formalności, których dopełnienie jest koniecznością w świetle polskiego prawa.

Relację filmową możesz zobaczyć:

FILM 1

FILM2

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)