Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

Na podstawie wieloletniej współpracy oraz stosownych porozumień i uzgodnień z resortem Ministerstwa Obrony Narodowej, a Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku prowadzone są całoroczne ćwiczenia doskonalące obejmujące szeroki wachlarz szkoleniowy dla różnych komponentów Sił Zbrojnych RP.  Umacnianie systemu bezpieczeństwa państwa  oraz stała aktywność Wojska Polskiego na terenie Gminy Kcynia i możliwość współpracy z partnerami społecznymi są doskonałym gwarantem wzmacniania obronności kraju, oraz naszego powiatu nakielskiego. Doskonałe warunki kooperacji pomiędzy MON a OSP JRS stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wypracowany skuteczny model realizacji w praktyce poszczególnych ćwiczeń i planowania scenariuszy na wypadek zagrożenia stanu państwa ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ludności cywilnej i związanych z tą tematyką działań prewencyjnych  prowadzone są od wielu lat.   Zgodnie z przyjętymi założeniami planowane zajęcia poszczególnych jednostek będą realizowały programy szkoleniowe do końca 2024 r. także w oparciu o kadrę OSP JRS, którą tworzą byli oficerowie i podoficerowie służb mundurowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 21-05-2024 07:59:56 napisał:

  Mieszkańcy Kowalewka nie macie dosyć tego czegoś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Polak, w dniu 21-05-2024 10:22:15 napisał:

  Niech ćwiczą jak najwięcej w tych niepewnych czasach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 21-05-2024 12:28:29 napisał:

  Do polak.Takich jak ty ci z Warszawy potrzebują .Za dużo oglądasz i słuchasz tej zakłamanej telewizji .Mniej tv Polsatu TVN dłużej będziesz żył .Miłego dnia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aktywna rezerwa, w dniu 21-05-2024 14:10:15 napisał:

  Jak jest taki fajny obiekt, gdzie ćwiczą żołnierze,a poza tym, przyjeżdżają z Bydgoszczy komercyjnie strzelać i z naszego powiatu to chyba dodatkowy wpływ jest na fundusz sołecki, bo raczej za darmo to nic nie ma w tych czasach

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kcynianka, w dniu 21-05-2024 16:10:14 napisał:

  fundusz sołecki to powinien również zawierać dofinansowanie OSP miejscowego, a z tego co widzę to miejscowa OSP nigdy niczego z funduszu sołeckiego nie dostała

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .., w dniu 21-05-2024 17:08:00 napisał:

  ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 25-05-2024 17:57:30 napisał:

  Żołnierze na takim obiekcie ćwiczą strzelanie Jednostki wojskowe mają swoje strzelnice i tam ćwiczą strzelanie Przepraszam zapomniałem polscy żołnierze nie mają jednostek koszary mają zrobione ze swoich domów mieszkań .Wiadomo za kogo kadencji lata do tyłu zlikwidowano koszary jednostki wojskowe .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)