Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Uczniowie omawiali balladę Mickiewicza. Warsztaty badawczo - literackie

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach już jakiś czas temu miały przyjemność odwiedzić Niepubliczną Szkołę Podstawową #Stowarzyszenia Żakus w Anielinach. Przeprowadziły tam zajęcia w ramach projektu" Poezja na wyciągnięcie ręki - 200 lat polskiego romantyzmu".

Tematem spotkania była twórczość Adama Mickiewicza, a szczególnie ballada "Świtezianka". Uczniowie wysłuchali poprawnie odczytanego tekstu utworu, następnie przyszli do jego omówienia. Nie zabrakło informacji o naszym wieszczu Narodowym. W części kreatywnej spotkania jego uczestnicy stworzyli lapbooki, które usystematyzowaly wiedzę na temat ballady "Świtezianka". Nie zabrakło w nich planu wydarzeń, krótkiej charakterystyki postaci i pięknych ilustracji.

Warsztaty badawczo - literackie zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Monika Mitek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)