Dziś mamy 3 lutego 2023, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Uczniowie omawiali balladę Mickiewicza. Warsztaty badawczo - literackie

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

fot. Eliza Wegner-Pogiel, Monika Mitek

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach już jakiś czas temu miały przyjemność odwiedzić Niepubliczną Szkołę Podstawową #Stowarzyszenia Żakus w Anielinach. Przeprowadziły tam zajęcia w ramach projektu" Poezja na wyciągnięcie ręki - 200 lat polskiego romantyzmu".

Tematem spotkania była twórczość Adama Mickiewicza, a szczególnie ballada "Świtezianka". Uczniowie wysłuchali poprawnie odczytanego tekstu utworu, następnie przyszli do jego omówienia. Nie zabrakło informacji o naszym wieszczu Narodowym. W części kreatywnej spotkania jego uczestnicy stworzyli lapbooki, które usystematyzowaly wiedzę na temat ballady "Świtezianka". Nie zabrakło w nich planu wydarzeń, krótkiej charakterystyki postaci i pięknych ilustracji.

Warsztaty badawczo - literackie zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Materiał: Monika Mitek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)