Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

15 maja 2024

Wojewódzki konkurs twórczości. "Razem przez świat"

fot. KP

fot. KP

W środę, 15 maja na stadionie miejskim #w Mroczy miał miejsce Wojewódzki Konkurs Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „Razem przez świat”.

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Jarosław Okonek. Na konkurs do Mroczy swych przedstawicieli wysłało 19 podmiotów z całego województwa kujawsko-pomorskiego - warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, szkół oraz kół emerytów i rencistów. Powiat nakielski reprezentowały: WTZ Mrocza, WTZ Paterek, WTZ Szubin, ZSS w Karnowie, SP nr 2 w Nakle, Emeryci i renciści z Mroczy.

Barwny korowód uczestników wraz z maskotkami imprezy przeszedł z rynku na stadion w Mroczy. Osoby z niepełnosprawnością brały udział w różnych konkursach, a mianowicie: rzut do celu z tablicą, rzut ringo na patyk, kodowania z którego powstaje rysunek, zdobienie małej doniczki, wykonanie igielnika w kształcie serca, wykonanie aniołka z makramy. Na koniec rywalizowano w przeciąganiu liny o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Oprócz konkursów była również prelekcja przygotowana przez funkcjonariusza policji „Jak bronic się przed atakiem agresywnego psa?”

Prezes TPD KPOR w Bydgoszczy Mariola Piasecka wręczyła odznaki „Przyjaciel Dziecka” oraz „Serce na Dłoni”. Odznakę „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: burmistrz Mroczy Jarosław Okonek i Katarzyna Kotulska. Odznaki te są za wieloletnią pracę na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Natomiast odznakę „Serce na Dłoni” za zaangażowanie w pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością uzyskał Paweł Kowalski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a ich zwycięzcy nagrody indywidualne.

Organizatorami wydarzenia byli: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci KPOR Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy, Urząd Miasta i Gminy Mrocza, Bank Spółdzielczy Koronowo oddział w Mroczy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy. Organizatorów wspierali wolontariusze z: Techniku Mundurowego w Mroczy, Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle i Szkoły Podstawowej w Mroczy.

Oceń artykuł: 18 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Rejestracja BDO
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
KOBIZE
500PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)