Dziś mamy 16 czerwca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 maja 2024

Zmiany w kierownictwie kujawsko-pomorskiej policji. Uroczysta zbiórka

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Wczoraj (15.05.2024 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której kadra garnizonu pożegnała wieloletniego Pierwszego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Mirosława Elszkowskiego, obecnie kierującego Policją w województwie warmińsko-mazurskim. Była to także okazja do przedstawienia nowego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, którym został inspektor Jacek Witas. Środa, to także dzień zmian na stanowiskach Komendantów Powiatowych Policji w naszym garnizonie.

Uroczysta zbiórka w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, której powodem były ważne zmiany kadrowe w kierownictwie kujawsko-pomorskiej Policji, zgromadziła wielu policjantów i pracowników Policji.

Wczoraj z kujawsko-pomorskim garnizonem oficjalnie pożegnał się inspektor Mirosław Elszkowski, wieloletni Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, który w tym czasie nadzorował pracę pionu prewencji. Wcześniej piastował stanowiska między innymi: Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu czy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie i Inowrocławiu. Karierę zawodową rozpoczął we wrześniu 1991 roku w Komisariacie Policji w Nowem. W czasie służby odznaczony został między innymi: Złotym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Do kierownictwa naszego garnizonu dołączył dziś inspektor Jacek Witas, któremu powierzono obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Inspektor Jacek Witas, w czasie kariery zawodowej, związany był z Warszawą, gdzie w sierpniu 1994 roku rozpoczął służbę w Policji, służąc w różnych komisariatach na terenie stolicy. Z czasem awansował do Komendy Głównej Policji, gdzie zajmował między innymi stanowisko Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Przygotowań Obronnych Policji Głównego Sztabu Policji oraz Zastępcy Dyrektora Biura Głównego Sztabu Policji Komendy Głównej Policji. W kujawsko-pomorskim garnizonie inspektor Jacek Witas nadzorować będzie pracę pionu prewencji. W czasie służby odznaczony został między innymi: Srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę”, Brązowym Medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Z dniem 15.05.2024 r. obowiązki na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy powierzono inspektorowi Marcinowi Woźniakowi, dotychczasowemu Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy nadzorującemu pion logistyki.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podjął również decyzje dotyczące zmian kadrowych w kilku komendach miejskich i powiatowych naszego województwa.

Z dniem 16 maja 2024 r. powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach:

- Komendanta Powiatowego Policji w Aleksandrowie Kujawskim - młodszemu inspektorowi Przemysławowi Tulibackiemu dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji  w Mogilnie,

- Komendanta Powiatowego Policji w Mogilnie - inspektorowi Andrzejowi Kłosowi dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Aleksandrowie Kujawskim,

- Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie - inspektorowi Mirosławowi Joppkowi dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Wąbrzeźnie,

- Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie - młodszemu inspektorowi Dariuszowi Dziurze dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Chełmnie.

Z dniem 17 maja 2024 r. powierzył pełnienie obowiązków na stanowiskach:

- Komendanta Powiatowego Policji w Rypinie - inspektorowi Pawłowi Bartoszewskiemu dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Lipnie,

- Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie - inspektorowi Pawłowi Cichackiemu dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Rypinie,

- Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim - nadkomisarzowi Marcinowi Szulczykowi - dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi,

- Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi - inspektorowi Pawłowi Zawadzie - dotychczasowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Z dniem 15 maja 2024 r. powołał na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie komisarza Adriana  Śliwowskiego, a także mianował na stanowiska oficerów, którzy do tej pory pełnili obowiązki:

- naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - podinspektor Beatę Skowrońską,

- naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy – podinspektora Tomasza Kosiarskiego,

- zastępcy naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - komisarza Piotra Jarząba

oraz powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku:

- naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - podinspektorowi Tomaszowi Niedzielskiemu dotychczasowemu zastępcy naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji  w Bydgoszczy,

- zastępcy naczelnika Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy - nadkomisarzowi Przemysławowi Kozakowi dotychczasowemu Komendantowi Komisariatu Policji w Dobrzejewicach.

Pod koniec uroczystej zbiórki głos zabrał inspektor Jakub Gorczyński Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, który powiedział:

- (…) W pierwszych słowach zwrócę się do Komendanta Wojewódzkiego z Olsztyna, a myślę, że jestem wyrazicielem myśli nas tu zgromadzonych, wyrażam wdzięczność za to, jak służyłeś na ziemi kujawsko-pomorskiej. Na pewno jesteś częścią historii Policji w tym regionie. (…) Jeszcze raz gratuluję objęcia stanowiska. (…) Panom Komendantom, obejmującym swoje obowiązki, gratuluję „podjęcia rękawicy”. Stanowimy teraz nowy zespół. Myślę, że będzie się nam dobrze pracowało (…).

Następnie głos zabrał inspektor Mirosław Elszkowski – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie:

- (…) Służba w Policji dla mnie to było marzenie, które się spełniło. Chciałem wszystkim, których miałem przyjemność spotkać na swojej drodze, począwszy od pracowników Policji poprzez policjantów, podziękować. (…) Zawsze starałem się żeby była normalność w codzienności. (…) Starałem się też powtarzać, że przełożony jest na tyle silny, jakich ma podwładnych. Miałem szczęście mieć bardzo dobrych przełożonych i podwładnych. Nie byłoby mnie w tym miejscu gdybym nie miał zaplecza. Mam tu na myśli rodzinę. Nie da się dobrze funkcjonować, jak nie ma się „spokoju z tyłu głowy” i za to mojej nieobecnej tu małżonce i moim bliskim chciałem podziękować.

Pełniący obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Marcin Woźniak powiedział:

- (…) Wszystkim Państwu deklaruję otwartość tak, jak do tej pory. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności na tym stanowisku, ale deklaruję, iż zrobię wszystko, aby temu podołać.

Jako ostatni głos zabrał inspektor Jacek Witas, któremu od dziś powierzono obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

- Bardzo dziękuję Panu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji za zaufanie. (…) Deklaruję, po 30 latach służby, iż wiem, jak wysoko została ustawiona poprzeczka po Panu Komendancie z Olsztyna, wiem z jakim wyzwaniem będę się mierzył (…).

Następnie obecni na sali składali gratulacje i podziękowania oficerom.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ruszyła certyfikacja w WOT. Sprawdzian dla żołnierzy

W WOT rozpoczęła się Certyfikacja – zaangażowani zostali #wszyscy żołnierze 8.Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Natychmiastowe stawiennictwo i szkolenie to jeden z elementów sprawdzenia gotowości do działania najmłodszego rodzaju Sił Zbrojnych RP, niezwiązany z kryzysem migracyjnym i działaniami hybrydowymi przeciw Polsce na wschodniej granicy RP.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)