Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

25-lecie kapłaństwa. Srebrny jubileusz ks. Romana Sosnowskiego

fot. KP

fot. KP

W sobotę, 18 maja w parafii# w Występie ks. proboszcz Roman Sosnowski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa.

Na sobotnią uroczystą mszę do Występu do kaplicy parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego licznie przybyli wierni oraz zaproszeni księża i siostry zakonne. Miejscowy proboszcz ks. Roman Sosnowski świętował jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Przedstawiono przebieg kapłańskiej posługi księdza Romana. Warto podkreślić, iż ks. Roman jest proboszczem parafii w Występie od pięciu lat. Rozpoczął budowę kościoła – prace są już zaawansowane.

Podczas srebrnego jubileuszu kapłaństwa ks. Roman Sosnowski, odnowił śluby kapłańskie. Na mszy św. obecna była rodzina księdza jubilata, w tym jego rodzice, którym podziękował – wręczając kwiaty.

Szereg delegacji złożyło księdzu Romanowi życzenia wręczając kwiaty i drobne upominki.

Na stronie internetowej parafii ks. Roman Sosnowski zamieścił ważny wpis: – „Pragnę z głębi serca podziękować Dobremu Bogu za dar kapłaństwa, który wypełnia moje życie miłością i służbą. Jestem wdzięczny za każda chwilę spędzona w tej parafii, za każdą modlitwę i wsparcie, które otrzymałem od Was przez te wszystkie lata.

Jezus Chrystus, który powołał mnie do tej służby, jest moja siłą i nadzieją. Jak mówi Psalmista: „W Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki” (Ps 31,2). To zaufanie do Boga pozwala mi iść naprzód, wierząc, że każde działanie ma sens w Jego planie zbawienia.

W Ewangelii według św. Jana czytamy: „Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni” (] 8,36). Ta wolność w Chrystusie, której doświadczam każdego dnia, jest darem, którym pragnę się dzielić z każdym z Was. Proszę, abyście nadal modlili się za mnie, abym mógł wiernie służyć Kościołowi i wspólnocie, której jestem częścią. Będę Wam bardzo wdzięczny, jeżeli w tym wyjątkowym dniu wspólnie z Wami, Kochani, będę mógł świętować mój srebrny Jubileusz Kapłaństwa. Będę prosił w Mszy Świętej Jubileuszowej Dobrego Boga za przyczyną Matki Bożej i świętego Brata Alberta, aby całej naszej wspólnocie wypraszali wszelkie łaski Boże.

Wdzięczny za 25 lat kapłaństwa, z głębi serca dziękuję Dobremu Bogu i wszystkim Wam, błogosławiąc i prosząc o modlitwę”.

Oceń artykuł: 112 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
KOBIZE
500PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)