Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2024

Diecezjalny turniej piłki nożnej. Parafia z Szubina na podium

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

Obiekt sportowy bydgoskiego Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 był miejscem# diecezjalnego turnieju piłki nożnej liturgicznej służby ołtarza.

Zawodnicy reprezentowali szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. „Każdy sportowiec, poprzez dyscyplinę i zaangażowanie, uczy nas, że dzięki wierze i wytrwałości możemy osiągnąć cele, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówił Franciszek, dodając, że „to przesłanie nadziei i odwagi jest kluczowe, szczególnie dla młodych ludzi”. Uczestnicy naszego turnieju są przykładem talentów, których nie należy zakopywać – powiedzieli duszpasterze sportu – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański.

Za piłką biegało kilkudziesięciu uczestników, którzy tworzyli siedem drużyn. – Jak co roku turniej był na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom dopisywał humor, a co najważniejsze wszytko odbywało się w przyjaznej atmosferze fair-play. Co prawda chłopakom z mojej parafii nie udało się wyjść z grupy mimo zaciętej rywalizacji, ale i tak wszyscy wracamy z uśmiechami na twarzy i już teraz szykujemy się na następny turniej – podkreślił Mateusz Dambecki, lektor z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.

Cztery miejsca w turnieju zajęły kolejno parafie: Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieżychowie, św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy, NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy i św. Andrzeja Boboli w Szubinie. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Otwinowski z parafii NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy, a bramkarzem Jan Jagodziński z Nieżychowa.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)