Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2023

Dzień kredki z biblioteką. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

Dnia 22 listopada obchodzony jest Dzień Kredki. Z tej okazji #Gminną Bibliotekę Publiczną w Sadkach odwiedziła grupa przedszkolaków "Mądre Sówki" ze SP w Sadkach wraz z wychowawcami.

Na początku spotkania pani dyrektor  zapoznała dzieci ze strukturą biblioteki, a następnie przeczytała książeczkę p. M. Falkowskiej „Po co komu biała kredka”. Dzieci bardzo uważnie wysłuchały opowiadania , aby bezbłędnie odpowiadać na zadawane pytania. Ponadto przedszkolaki obejrzały  film o kolorowych kredkach.

Część warsztatową spotkania w czytelni poprowadziła p. Karolina Narloch z Filii Bibliotecznej w Radziczu. Pani Karolina opowiedziała dzieciom o różnych rodzajach kredek oraz w jaki sposób ich używać. Uczestnicy zajęć po czujnym okiem bibliotekarek  tworzyli zimowy pejzaż za pomocą białych kredek, wyklejali plasteliną obrazki oraz rysowały po szlaczkach. To był niesamowity Dzień Kredki w bibliotece.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)