Dziś mamy 1 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 listopada 2023

"Jesienne Wierszowanie". Recytatorski przegląd wierszy w przedszkolu

fot. powierzone

fot. powierzone

W Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” w grupie #Sówki odbył się recytatorski przegląd wierszy o tematyce jesiennej „Jesienne Wierszowanie”.

Pokaz umiejętności recytatorskich odbył się na bardzo wysokim poziomie. Na jesiennej scenie dzieci recytowały wiersze , a rodzice zadbali o artystyczną sferę tego występu.  Chętne dzieci, wraz z rodzicami w domu uczyły się wiersza polskich poetów o tematyce jesiennej. Przedsięwzięcie to miało na celu przybliżenie dzieciom różnych odcieni jesieni przedstawionych w wierszach. Recytując wiersze wyruszyliśmy na spotkanie z jesienią, która jest bardzo piękna i kolorowa.  Dzieci przełamywały barierę nieśmiałości, prezentując się na forum. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie z prezentacją utworów poetyckich i wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Wierszy wysłuchała zaproszona grupa Biedronki, która wraz z gronem pedagogicznym wspierała starszaków dobrym słowem i nagradzała każdego uczestnika wielkimi brawami. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz poszerzyły swoje umiejętności sceniczne.

Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom.

Materiał: Wychowawca grupy Sówki w Przedszkolu Gminy Sadki „Dobre Ludki” - Sylwia Goszka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)