Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

"Mit prehistoryczny". Wernisaż i wystawa prac Tomasza Pasternaka

fot. Aneta Rózga-Miniszewska / Jerzy Makowsk

fot. Aneta Rózga-Miniszewska / Jerzy Makowsk

Dnia 17 listopada w Gminnej Bibliotece# Publicznej w Sadkach odbył się wernisaż i wystawa prac pana Tomasza Pasternaka z Wyrzyska.

Artysta swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w 2006 roku. W czasach liceum zetknął się z twórczością Zdzisława Beksińskiego, która miała dyży wpływ na malarstwo pana Pasternaka. Od 2018 roku pan Tomasz  uczęszczał  na zajęcia Grupy Artystycznej w Wyrzysku pod opieką p. Waldemara Malaka. Motywem przewodnim wystawy w bibliotece w Sadkach był mit prehistoryczny. Podczas piątkowego spotkania, licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać również poezji pochodzącej z tomiku wierszy artysty Interpretacji  podjęły się :Martyna Lepczyńska "Requiem dla umierania", Marta Rakowska i Anna Mamot "Pomylone rewolucje", Anna Chełminiecka "Ostatni nie dostrzega", Sandra Krawczyk "Zmrok", Antonina Brzozowska "Prometeusz", Zuzanna Strzyżewska "Rozmowa nocą". Następnie autor wystawy opowiedział o swojej twórczości, ulubionych tematach i inspiracjach. Głos zabrał również p. Waldemsr Malak z grupy artystycznej w Wyrzysku.  Bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Pasternakowi za udostępnienie swojego dorobku artystycznego w naszej książnicy . Wystawa będzie dostępna do grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sadkach.

Materiał: Joanna Brzozowska / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)