Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

16 kwietnia 2024

Młodzież ze Słowenii ponownie w Samostrzelu. Atrakcyjny program pobytu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

fot. ZSCKR w Samostrzelu

Od 02. do 11. kwietnia br. w Polsce przebywała trzydziestoosobowa# grupa młodzieży wraz z opiekunami z Biotechnologicznego Centrum w Naklo w Słowenii.

Przybyli do naszego kraju z kolejną wizytą, na zaproszenie Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu, którzy zadbali o bogaty i atrakcyjny program pobytu gości w naszym kraju. Każdy dzień przynosił wiele nowych wrażeń, wynikających ze wspólnie spędzanego czasu oraz różnorodnych atrakcji: zwiedzania Nakła nad Notecią, Bydgoszczy, Torunia,  muzeum łowiectwa i myślistwa w Turzynie, indywidualnych gospodarstw rolnych (w Orlu u pp. Hoekstra, w Broniewie u pp. Łukaszewiczów), a także wytwórni pasz w Żurawi i Agro Landu pp. Różniak w Śmielinie, wizyty w Alpakolandzie w  okolicach Margonina, zajęć w KP ODR w Minikowie, gier i zabaw integracyjnych, szkolnych pokazów zawodowych, meczu w siatkówkę, nauki polskich piosenek i tańców, udziału w radiowej audycji, muzycznych warsztatów z chórem Akatyst z Kcyni, spotkań z wieloma  ciekawymi ludźmi oraz gościny w Urzędzie Gminy w Sadkach.

To wszystko pozwoliło nie tylko na integrację uczestników, ale przede wszystkim na poznanie piękna naszego kraju, polskiej kultury, obyczajów i obrzędów, kulinarnych przysmaków oraz specyfiki nauki w samostrzelskiej szkole. Niestety, wszystko, co piękne szybko się kończy. Przyszedł też czas na podsumowanie długiego, bo aż dziesięciodniowego pobytu Słoweńców w Polsce i pożegnanie przesympatycznych gości.

W czwartek, 11. kwietnia zakończyli polską część Erasmusa+, odebrali certyfikaty i podziękowali za miłe przyjęcie, za różnorodny kulturalno- krajoznawczo- zawodoznawczy program i  wyrazili nadzieję na kontynuację, trwających już ponad 13 lat kontaktów.

Materiał: E. Makowska / ZSCKR w Samostrzelu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)