Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2024

Mundurowi odpowiadali na pytania maturzystów. Policjanci w "Żegludze"

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci przeprowadzili kolejne zajęcia# dla uczniów, tym razem z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła, podczas których zachęcali młodych ludzi, by po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi.

Policjanci, podczas spotkań z tegorocznymi maturzystami, zachęcają młodych ludzi, aby ci, po ukończeniu szkoły, przywdziali niebieski mundur.

Jedno z takich spotkań miało miejsce wczoraj (16.04.24) i odbyło się w murach Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Policjanci nakielskiej prewencji st. post Wiesława Ambrozik, st. sierż. Mateusz Duda, st. sierż. Włodzimierz Michalski oraz reprezentująca komendę w Mroczy st. post. Natalia Tamas, opowiadali o swojej służbie, wskazując, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa społecznego i jaką rolę w jego utrzymaniu spełnia policja.

Młodzież zdobyła najważniejszą wiedzę w zakresie wymagań, jakie musi spełnić kandydat do tej formacji mundurowej oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Omówione zostały również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego, począwszy od testu wiedzy, na komisji lekarskiej skończywszy. Podczas spotkania wykorzystano także prezentacje multimedialne przybliżające wskazaną tematykę.

Na koniec, pojawiło się wiele pytań, na które mundurowi skrupulatnie odpowiadali, rozwiewając nasuwające się wątpliwości.

Przypominamy, że zainteresowane osoby mogą złożyć kwestionariusz kandydata do służby w Policji w dowolnym momencie w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Materiał: st. post. Wiesława Ambrozik, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 15 23

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)