Dziś mamy 20 maja 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

22 marca 2023

O klasyce książek dziecięcych. Wizyta bibliotekarki w szkole

fot. GBP Sadki

fot. GBP Sadki

10 marca bibliotekarka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sadkach odwiedziła klasę# II wraz z wychowawczynią Panią Judytą Pawlaczyk. Z przyjemnością przeprowadziła zajęcia mówiące o klasyce książek dzieciecych.

Uczniowie chętnie przystąpili do rozmowy dotyczącej książek. Wymieniali tytuły ulubionych historii, z chęcią opowiadali o wizytach w naszej książnicy. Jak się okazało, znają kilka tytułów bajek, które w dzieciństwie oglądali ich rodzice. Z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o Bolku i Lolku, które odczytała bibliotekarka.

W części kreatywnej spotkania dzieci musiały stworzyć ilustracje, do wymyślonego przez siebie opowiadania. Oczywiście jego głównymi bohaterami byli Bolek i Lolek. Jak się okazało pomysłowość uczniów nie ma granic. Postaci spędzały czas w lesie czy na plaży, spotykały ośmiornicę w basenie lub skakały ze spadochronem. Opowiadanie przygody co chwila wywoływały wybuchy śmiechu.

To było bardzo miłe spotkanie. Serdecznie dziękujemy Pani Judycie za możliwość przeprowadzenia zajęć.

Materiał: Monika Mitek / GBP Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symbliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)