Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

Na podstawie wieloletniej współpracy oraz stosownych porozumień i uzgodnień z resortem Ministerstwa Obrony Narodowej, a Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku prowadzone są całoroczne ćwiczenia doskonalące obejmujące szeroki wachlarz szkoleniowy dla różnych komponentów Sił Zbrojnych RP.  Umacnianie systemu bezpieczeństwa państwa  oraz stała aktywność Wojska Polskiego na terenie Gminy Kcynia i możliwość współpracy z partnerami społecznymi są doskonałym gwarantem wzmacniania obronności kraju, oraz naszego powiatu nakielskiego. Doskonałe warunki kooperacji pomiędzy MON a OSP JRS stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wypracowany skuteczny model realizacji w praktyce poszczególnych ćwiczeń i planowania scenariuszy na wypadek zagrożenia stanu państwa ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ludności cywilnej i związanych z tą tematyką działań prewencyjnych  prowadzone są od wielu lat.   Zgodnie z przyjętymi założeniami planowane zajęcia poszczególnych jednostek będą realizowały programy szkoleniowe do końca 2024 r. także w oparciu o kadrę OSP JRS, którą tworzą byli oficerowie i podoficerowie służb mundurowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 21-05-2024 07:59:56 napisał:

  Mieszkańcy Kowalewka nie macie dosyć tego czegoś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Polak, w dniu 21-05-2024 10:22:15 napisał:

  Niech ćwiczą jak najwięcej w tych niepewnych czasach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 21-05-2024 12:28:29 napisał:

  Do polak.Takich jak ty ci z Warszawy potrzebują .Za dużo oglądasz i słuchasz tej zakłamanej telewizji .Mniej tv Polsatu TVN dłużej będziesz żył .Miłego dnia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aktywna rezerwa, w dniu 21-05-2024 14:10:15 napisał:

  Jak jest taki fajny obiekt, gdzie ćwiczą żołnierze,a poza tym, przyjeżdżają z Bydgoszczy komercyjnie strzelać i z naszego powiatu to chyba dodatkowy wpływ jest na fundusz sołecki, bo raczej za darmo to nic nie ma w tych czasach

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kcynianka, w dniu 21-05-2024 16:10:14 napisał:

  fundusz sołecki to powinien również zawierać dofinansowanie OSP miejscowego, a z tego co widzę to miejscowa OSP nigdy niczego z funduszu sołeckiego nie dostała

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .., w dniu 21-05-2024 17:08:00 napisał:

  ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 25-05-2024 17:57:30 napisał:

  Żołnierze na takim obiekcie ćwiczą strzelanie Jednostki wojskowe mają swoje strzelnice i tam ćwiczą strzelanie Przepraszam zapomniałem polscy żołnierze nie mają jednostek koszary mają zrobione ze swoich domów mieszkań .Wiadomo za kogo kadencji lata do tyłu zlikwidowano koszary jednostki wojskowe .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Budowa hal
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)