Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

22 kwietnia 2024
Wiadomości z regionu

Tłumaczył, że się przestraszył. Kierowca skody uciekał przed policją

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

Mowa o nieodpowiedzialnym 18-latku z #Mieściska, który popełnił szereg wykroczeń, a chcąc uniknąć policyjnej kontroli postanowił uciec, nie bacząc na narażenie bezpieczeństwa, również dwóch młodszych kolegów, którzy znajdowali się z nim w pojeździe.

Policjanci ruchu drogowego prowadzący działania kontrolne na odcinku DW 190 w Łaziskach, zauważyli jak od strony Wągrowca jedzie srebrna Skoda Fabia. Kierowca tego pojazdu wykonywał manewr wyprzedzania nie stosując się do zakazu przekraczania linii ciągłej, dodatkowo jego prędkość 104 km/h znacząco przekraczała obowiązujące na tym odcinku 70 km/h.

Policjant wydał polecenie do zatrzymania. Choć początkowo pojazd zwolnił, to nie zatrzymał się do kontroli, a po ominięciu patrolu drogówki, znacząco przyspieszył. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg i pojechali za skodą w stronę Mieściska. Kierujący chcąc zgubić policjantów zjechał po chwili z drogi asfaltowej na gruntową, kontynuując ucieczkę do momentu, gdy droga gruntowa zmieniła się w dojazdową do pobliskich pól i łąk, a w końcu się zakończyła.

Kierowca zaniechał dalszej ucieczki. Po chwili na jego rękach zatrzasnęły się kajdanki. Wtedy okazało się również że za kierownicą samochodu siedział 18-letni kierowca. Był on trzeźwy, a jechał z dwoma młodszymi kolegami, po których z uwagi, na ich wiek przyjechali rodzice.

W rozmowie z policjantami tłumaczył swoje zachowanie tym, że się przestraszył, tym bardziej że już raz był zatrzymany za przekroczenie prędkości o powyżej 31 km/h. Strach w tym przypadku w żaden sposób nie usprawiedliwia dopuszczenia się zachowania opisanego w art 178b Kodeksu Karnego, zagrożonego karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: asp. Dominik Zieliński

Oceń artykuł: 25 19

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  Obywatel rp, w dniu 22-04-2024 16:57:26 napisał:

  Też się boję na widok policjanta, tyle co złego zrobili. Nie było weekendu bez robienia słonika dla Pana władzy. I nigdy nic nie znaleźli....

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Nakło 997, w dniu 22-04-2024 20:02:13 napisał:

  Cała trójka młodych "kaszojadów" może dziękować"opaczności",że żyją i że trafili na załogę,której w takiej sytuacji nie zagotowała się głowa i nie sięgnęli po broń.Wynika to zapewne z tego że była to załoga z większym stażem pozwalającym właściwie ocenić sytuację.Można sobie wyobrazić załogę policjantów tuż"po kursie" podstawowym będących w służbie 1-3 lata którzy sięgają bez rozwagi po broń i ci młodzi w aucie giną.Niewyobrażalna tragedia dla rodziców.

  odpowiedz

  • -6 (10)

  Karol, w dniu 23-04-2024 07:45:41 napisał:

  Do Nakło 997 piszesz że małolać mieli szczęście że policja nie użyła broni a tylko ruszyli w pościg a powiedz co było by gorsze jak wyniku tego pościgu małolat zabił by innemu rodzicowi dziecko to nie była by tragedia dla rodziców . Uważam że mniejszym złem było by użycie broni i wyeliminowanie wariat z drogi niż gnanie go a on w panice będzie nie obliczalny piszesz że była by nie wyobrażalna tragedia dla tych rodziców ale pomyśl z powietrza się jego zachowanie nie wzięło tak go wychowali to tak by mieli i wszystko w temacie

  odpowiedz

  • -5 (9)

  nakło, w dniu 23-04-2024 08:01:20 napisał:

  Nakło 997 mówisz że kaszojady powinni dziękować że żyją i że nie trafili na nie doświadczonych gliniaży a ja uważam odwrotnie przecież gówniarz dopiero prawko ma od nie dawna a już kolejny raz łamie przepisy i jeszcze próba ucieczki przecież narażał całe otoczenie na nie bezpieczeństwo i jeszcze mu w tym glinirze pomagali mam nadzieje że prawka tak szybko nie odzyska a ty się módl żeby tobie taki debil nie zabił kogoś bliskiego

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Konstrukcje stalowe
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

"Przybij Piątkę z CSWOT". Bieg terenowy z przeszkodami

Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej #zaprasza wszystkich biegaczy na wyjątkowy bieg terenowy pod nazwą „Przybij Piątkę z CSWOT”, który odbędzie się już 25 maja br. na terenie Gospodarstwa Szkółkarskiego Bielawy.

(czytaj więcej)
0

Leczenie boreliozy metodą ILADS. Nałożono pierwszą karę pieniężną

Podsumowanie działań Rzecznika Praw Pacjenta w zakresie leczenia# boreliozy metodą ILADS i pierwsza kara pieniężna nałożona w tej sprawie.

(czytaj więcej)
0

Zielone Świątki. Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj Zielone Świątki. Kościół katolicki obchodzi #Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

(czytaj więcej)
0

Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta. Zapadł wyrok

Udostępnianie dokumentacji medycznej – placówka medyczna ma obowiązek #wysyłki pacjentowi, na jego żądanie, dokumentacji medycznej pocztą. Sąd potwierdza stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

(czytaj więcej)