Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

30 stycznia 2023

Trudne warunki na drogach. Policjanci apelują o ostrożność

fot. pixabay

fot. pixabay

Opady śniegu i występująca miejscowo gołoledź powodują, że przemieszczanie się po trasach powiatu nakielskiego może być utrudnione.# Policjanci apelują do kierowców, by w tak niekorzystnych warunkach pogodowych zachowali szczególną ostrożność.

Zimowa aura nie odpuszcza i powoduje, że sytuacja na drogach jest trudna. W takich warunkach pogodowych kierowcy winni zachować szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do zdarzeń drogowych.

Nad bezpieczeństwem użytkowników tras niezmiennie czuwają policjanci, jednak to od zachowania uczestników ruchu drogowego zależy najwięcej, dlatego mundurowi apelują o rozwagę.

Przede wszystkim kierowcy winni poruszać się z taką prędkością, aby w pełni panować nad pojazdem. Jazda po zaśnieżonej drodze też nie należy do najłatwiejszych. Trzeba pamiętać, że śliska powierzchnia wydłuża drogę hamowania i jedynie mniejsza prędkość pozwoli na wykonanie wielu manewrów drogowych w sposób bezpieczny.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)