Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 czerwca 2024

"Trzeźwi ciałem i duchem". Trzecia edycja pikniku rodzinnego

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W sobotę policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział #w zorganizowanym integracyjnym pikniku rodzinnym pt. „Trzeźwi ciałem i duchem”. W trakcie mundurowi uświadamiali uczestnikom pikniku jak dużym zagrożeniem jest nadmierne spożywanie alkoholu oraz zapewnili atrakcje dla najmłodszych.

W sobotę w Nakle nad Notecią odbyła się III już edycja pikniku rodzinnego „Trzeźwi ciałem i duchem”, zorganizowanego przez Nakielski Klub Abstynenta. Jak co roku festyn cieszył się dużym zainteresowanie mieszkańców. Tradycyjnie obecni na nim byli również policjanci z nakielskiej komendy.

Funkcjonariusze uświadamiali uczestnikom imprezy jakie zagrożenie wiążą się z spożywaniem alkoholu i gdzie w razie potrzeby można ubiegać się o pomocy.

Uczestnicy mogli założyć „alkogogle”, które symulują zaburzenia jakich doznaje osoba po spożyciu alkoholu. Wskazane zaburzenia to między innymi: błędne ocenianie odległości, pogorszona koordynacja ruchowa czy trudność w określeniu kierunku, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Ponadto policjanci zapewnili atrakcje dla najmłodszych. Największą uwagą dzieci cieszył się wystawiony na pokaz policyjny radiowóz. Najmłodsi mogli obejrzeć go w całości, a nawet usiąść za jego kierownicą i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Duża popularnością wśród dzieci cieszył się również zestaw przeciwuderzeniowy czyli popularny „PZ”, którego zadaniem jest minimalizowanie skutków uderzeń niebezpiecznymi przedmiotami. Uczestnicy mogli go ubrać i uświadomić sobie jak dużym wyzwaniem dla mundurowych jest np. kilkugodzinne noszenie tego ekwipunku np. podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)