Dziś mamy 13 czerwca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2024

Tydzień bankowości w Staszicu. Młodzież pogłębiała swoją wiedzę

fot. powierzone

fot. powierzone

W Zespole Szkół im. Stanisława Staszica #w Nakle nad Notecią współpraca szkoły z pracodawcami jest bardzo istotnym elementem kształcenia przyszłych ekonomistów. Szczególnie dobrze rozwija się ona w ramach patronatu Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią. Dzięki niej uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności i wiedzy oraz podstaw doświadczenia zawodowego.

W miesiącu maju odbył się w Zespole Szkół cykl spotkań uczniów Staszica z pracownikami nakielskiego Banku Spółdzielczego. W ciągu tygodnia młodzież każdego dnia pogłębiała wiedzę z zakresu roli banku we współczesnym świecie, oszczędzania, rodzaju produktów bankowych, nowoczesnych usług oferowanych przez bank jak BLIK, aplikacja BSLMobile, bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni, jak również codziennej pracy bankowca. Spotkania z uczennicami i uczniami odbywały się z podziałem na sześć modułów tematycznych. Były to: „Cyberbezpieczeństwo”, „Mądre inwestowanie”, „Moje finanse – myślę przedsiębiorczo”, „Praca w banku”, „Rynki finansowe – zaufanie w biznesie” oraz „Wiarygodność finansowa i zdolność kredytowa”. Prelegentami byli pracownicy banku: Wojciech Gawlak, Justyna Gruntkowska, Gracjan Konieczka, Tomasz Kokoszewski, Anna Dawidowicz i Lucyna Mikulska.

Młodzież biorąca udział w tym wydarzeniu chętnie zadawała prowadzącym pytania związane  z bankowością i szeroko pojętymi finansami. Ponadto uczennice i uczniowie brali udział w tematycznych quizach. Na zwycięzców czekały drobne nagrody rzeczowe.

Organizatorką tygodniowego wydarzenia była Grażyna Kinderman.

Zespół Szkół im Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią jest szkołą otwartą potrafiącą współpracować z lokalnymi podmiotami gospodarczymi z korzyścią dla uczniów.

Materiał: Grażyna Kinderman

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ile punktów karnych masz na swoim koncie? Możesz sprawdzić przez internet

Zanim wyruszysz w drogę - sprawdź, ile punktów# karnych masz na swoim koncie. Zrobisz to za darmo, szybko i w prosty sposób – przez internet lub w aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenia w cyberprzestrzeni. Minionej doby napłynęło wiele zgłoszeń

Minionej doby do zespołu CSIRT NASK, odpowiedzialnego m.in. za #administrację samorządową, sektor przedsiębiorstw (z wyłączeniem infrastruktury krytycznej) oraz za zgłoszenia od osób fizycznych, trafiło 2303 zgłoszenia zagrożeń cyberbezpieczeństwa, spośród których zidentyfikowano 329 nowych incydentów cyberbezpieczeństwa, które są obsługiwane przez CSIRT NASK.

(czytaj więcej)
0

"Historia mówi przez pokolenia". Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej

„Historia mówi przez pokolenia” – pod tym hasłem w dniach 18–19 czerwca #2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowany przez poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej Wielkopolski Kongres Pamięci Narodowej. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

(czytaj więcej)
0

"Edukacja z wojskiem". W zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów

W pierwszym miesiącu pilotażowego programu# „Edukacja z wojskiem” w województwie kujawsko- pomorskim w zajęciach uczestniczyło blisko 4000 uczniów. Przez 4 tygodnie zaangażowanych w szkolenie było 40 żołnierzy z 9 jednostek wojskowych z naszego województwa.

(czytaj więcej)