Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

16 maja 2024

"W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości". Laureaci konkursu

fot. Marcin Jarzembowski

fot. Marcin Jarzembowski

„W cieniu twych dłoni Matko Pięknej Miłości” – to tytuł konkursu, jaki zorganizowała# Akcja Katolicka Diecezji Bydgoskiej. Wydarzeniu patronowali – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Centrum Edukacyjno-Formacyjne, gdzie odbył się jego finał.

Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, podzielony został na dwie grupy wiekowe. Ci, będący w klasach IV-VI nadesłali prace plastyczne. Starsi reprezentanci klas VII-VIII musieli zmierzyć się w kategorii plastycznej. W sumie rywalizowało 46 młodych ludzi. – Dziękuję, że dano możliwość odkrywania talentów – mówił bp Krzysztof Włodarczyk, nazywając wszystkich zwycięzcami.

Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej – Beata Marks oraz prezes parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej ze wspólnoty św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy – Małgorzata Rembiasz, pogratulowały młodym artystom odwagi, zaangażowania i dużej pomysłowości w wykonaniu prac plastycznych w różnych technikach oraz talentu widocznego w pracach literackich w formie wierszy i wypracowań.

I tak – w kategorii plastycznej – pierwsze trzy miejsca kolejno zajęli – uczniowie IV klas: Tymoteusz Turo (SP nr 18 w Bydgoszczy), Pola Pawlicka (SP nr 16 w Bydgoszczy) i ex aequo Jakub Adamski (SP nr 18 w Bydgoszczy) i Daria Nowak (ZSS w Kcynia), uczniowie V klas: Igor Biernat (SP w Strzelcach Górnych), Jakub Muszyński (SP w Strzelcach Górnych) i Natalia Błaszczyńska (SP w Brzozie), uczniowie VI klas: Bartosz Filipski (SP w Wojnowie), Julia Jasińska (SP nr 43 w Bydgoszczy), Maja Lewandowska (SP nr 48 w Bydgoszczy). Jury przyznało również wyróżnienia, które trafiły do: Maji Fackowskiej (ZSS w Kcyni), Antoniego Florjańczyka (SP nr 16 w Bydgoszczy) i Pawła Mazura (SP w Wojnowie).

Laureatami z literatury zostali kolejno – uczniowie VII i VIII klas: Weronika Wenderlich (SP nr 63 w Bydgoszczy), Filip Maria Ruciński (SP nr 2 w Bydgoszczy) i ex aequo Maja Dobosz (SP nr 2 w Nakle nad Notecią) i Zuzanna Heidinger (SP w Nowej Wsi Wielkiej). Wyróżnienie trafiło do Zuzanny Lewandowskiej (SP nr 30 w Bydgoszczy).

Po rozdaniu nagród, dyplomów, podziękowań był czas na integrację, a także na zwiedzanie Izby Pamięci Męczenników.

Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)