"Wiślana opowieść". W Sadkach gościł teatr lalek

fot. Arkadiusz Jagodziński
W poniedziałek, 10 czerwca na sali widowiskowej# mieliśmy okazję gościć Teatr Lalek IGRASZKA. Na spektakl "Wiślana opowieść" zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.
Z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie o Sumie i Czapli, którzy wspólnie z chłopcem o imieniu Antek rozwiązali zagadkę zaśmiecania rzeki Wisły. Jest to problem znany każdemu z nas, a spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci.
Po zakończeniu czekała na wszystkich niespodzianka. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska lalki oraz dowiedzieć się, który z aktorów użyczał im głosu. Bardzo dziękujemy za ciekawy i pouczający spektakl.
Materiał: Hanna Siemion / GOK Sadki
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria































Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Wielki Czwartek. Rozpoczęło się Triduum Paschalne

Wielki Czwartek to jeden z # najważniejszych dni w kalendarzu liturgicznym, obchodzony w Wielkim Tygodniu, który prowadzi do Świąt Wielkanocnych.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)