Dziś mamy 21 czerwca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2024

"Wiślana opowieść". W Sadkach gościł teatr lalek

fot. Arkadiusz Jagodziński

fot. Arkadiusz Jagodziński

W poniedziałek, 10 czerwca na sali widowiskowej# mieliśmy okazję gościć Teatr Lalek IGRASZKA. Na spektakl "Wiślana opowieść" zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sadkach.

Z zaciekawieniem obejrzały przedstawienie o Sumie i Czapli, którzy wspólnie z chłopcem o imieniu Antek rozwiązali zagadkę zaśmiecania rzeki Wisły. Jest to problem znany każdemu z nas, a spektakl utwierdził dzieci w przekonaniu, że należy dbać o przyrodę i segregować śmieci.

Po zakończeniu czekała na wszystkich niespodzianka. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska lalki oraz dowiedzieć się, który z aktorów użyczał im głosu. Bardzo dziękujemy za ciekawy i pouczający spektakl.

Materiał: Hanna Siemion / GOK Sadki

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wspólne ćwiczenia przeciwkryzysowe. Współdziałanie służb

16 czerwca 2024 r. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada# Obrony Terytorialnej szkoliła się wspólnie z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Celem ćwiczeń w miejscowości Wielgie było zgrywanie działań służb w ramach zarządzania kryzysowego na wypadek klęski żywiołowej. W działaniach uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego razem z Wójtem Gminy.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Zbliża się czas odpoczynku. Nie zapominaj o bezpieczeństwie na drogach

Już w najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego, początek pierwszego wakacyjnego weekendu #i pierwszych wakacyjnych wyjazdów. W podróży najważniejszy jest nie tylko komfort i tempo przemieszczania się, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg. Przypominamy o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Ponadto wskażemy, gdzie kierowcy pojadą nowymi odcinkami dróg, z których podczas zeszłorocznych wakacji nie mogli jeszcze skorzystać.

(czytaj więcej)
0

Grillowa patera, czyli obiad na grillu dla rodziny i przyjaciół. Sprawdź!

Macie zamiar zorganizować grillową ucztę? Takie #spotkania z obfitością dań i smaków są teraz bardzo popularne, zarówno w restauracjach, jak na prywat-nych imprezach. Dzielcie się jedzeniem, kosztujcie, a przed wszystkim dobrze się bawcie!

(czytaj więcej)